اجتماعی

امسال ۱۳۰۰ میلیارد تومان جهیزیه به نوعروسان نیازمند اهداء شده است

دانا نیوز/کرمانشاه رئیس کمیته امداد گفت: از ابتدای امسال ۱۳۰۰ میلیارد تومان جهیزیه به نوعروسان نیازمند در سراسر کشور اهدا شده است.

سیدمرتضی بختیاری در مراسم توزیع جهیزیه نوعروسان در شهرستان سنقر استان کرمانشاه، با تقدیر از نقش خیران در تامین جهیزیه برای مددجویان، افزود: امسال ۱۳۰۰ میلیارد تومان جهیزیه برای نیازمندان تهیه شد که  از این میزان هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات مربوط به خیران تامین شده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت اشتغال‌زایی در توانمندسازی مددجویان، اظهار کرد: از مجموع اشتغالزایی‌ در این نهاد ۵۰ درصد برای مددجویان و ۵۰ درصد برای نیازمندان دهک یک تا پنج بوده که درخواست دادیم بهره‌مندی وام اشتغال تا دهک هفت انجام شود.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی در بودجه ۱۴۰۱ اجازه تشکیل صندوق ضمانت اشتغال مددجویان را صادر کرد. این صندوق در حال حاضر راه‌اندازی شده و از سال ۱۴۰۲ مددجویان به ویژه بانوان سرپرست خانوار، با ضمانت این صندوق به بانک‌ها معرفی شوند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به تعیین بودجه برای ساخت مسکن محرومان، اضافه کرد: در بودجه ۱۴۰۱ مبلغ ۲۵۰۰  میلیارد تومان برای ساخت مسکن مددجویان در نظر گرفته شد که در بودجه ۱۴۰۲ نیز  پیش‌بینی شده و به زودی میزان آن اعلام خواهد شد.

بختیاری از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ۳۴۰ هزار نفر در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: پرداخت وام‌های تا سقف ۱۰ میلیون تومانی به نیازمندان بدون ضامن و کارمزد انجام می‌شود.

وی ادامه داد: معوقات وام‌های مددجویان کمتر از ۱.۵ درصد است و طبق آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی، مددجویان این نهاد خوش حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها هستند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت زیر نظر بانک مرکزی انجام می‌شود، تصریح کرد: سقف پرداخت وام قرض‌الحسنه از سوی بانک مرکزی ۵۰ میلیون تومان اعلام شده، اما در حال تلاش برای افزایش میزان وام‌های پرداختی به مددجویان هستیم.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا