اجتماعی

هشدار پلیس نسبت به فروش قطعات یدکی تقلبی برای خودروها

معاون جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا نسبت به فروش قطعات یدکی تقلبی خودرو به شهروندان هشدار داد.

به گزارش دانا نیوز، سرهنگ عبداله چولکی دراین‌باره گفت: شرایط اقتصادی اخیر و افزایش قیمت‌ها منجر شده تا مجرمان به سمت تولید و توزیع لوازم یدکی و مصرفی تقلبی خودرو روی آور شوند. این افراد با تهیه و تولید لوازم یدکی و مصرفی بی کیفیت خودرو، چاپ و تهیه بسته‌بندی شرکت‌های معتبر و الصاق انواع برچسب مربوط به شرکت‌های معتبر، اقدام به پلمب کردن آن ها به گونه‌ای حرفه‌ای و غیر قابل شناسایی می‌کنند.

معاون جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به خریداران این قطعات گفت:‌ باید خرید و تهیه روغن موتور، ضدیخ، لنت ترمز، لوازم یدکی و مصرفی خودرو از نمایندگی‌های مجاز شرکت‌های معتبر و با اخذ فاکتور رسمی انجام شود.

وی با بیان اینکه تعویض قطعات یدکی و مصرفی خودرو نیز باید حتما در نمایندگی‌های مجاز شرکت های خودروساز و با اخذ فاکتور رسمی انجام شود، گفت: استفاده از لوازم یدکی و مصرفی تقلبی خودرو، خطرات جانی و مالی فراوانی را برای مردم ایجاد می‌کند بنابراین وزارت صمت باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را برای پیشگیری از این موضوع انجام دهد.

بر اساس اعلام سایت پلیس، به گفته چولکی شهروندان با مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک در خصوص قطعات یدکی تقلبی خودرو برای بررسی با پلیس 110 تماس بگیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا