استان ها

زلزله زدگان شهرستان خوی زیر چتر حمایتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

زلزله زدگان شهرستان خوی زیر چتر حمایتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه گفت: به دنبال زلزله شهرستان خوی از تمام ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی تبریز درراستای خدمت رسانی به هم وطنان زلزله دیده استفاده شد.

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز در آذربایجان شرقی، دکترجعفری روحی در تشریح  اقدامات صورت گرفته در زلزله اخیر خوی افزود: در ساعات اولیه شش دستگاه آمبولانس مجهز اورژانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس همراه 16نفر کارشناس زبده جهت ارزیابی و امدادرسانی عازم مناطق شد.

وی درخصوص امدادرسانی اورژانس گفت:در 24 ساعت اول زمین لرزه تیم های اعزامی اورژانس 65 مصدوم را درمان و به بیمارستان های ارومیه، مرند و خوی انتقال دادند و تا هفدهم بهمن هرروز دو دستگاه آمبولانس در منطقه مستقر بود.

جانشین رئیس دانشگاه در فرماندهی حادثه از ارسال اقلام داروئی به ارزش بیش از بیست میلیارد ریال از طریق معاونت بهداشتی به این منطقه خبرداد و افزود: با همراهی و همکاری داروخانه های سطح استان اقلام مورد نیاز ضروری بصورت متمرکز تحویل مناطق زلزله زده شد و در اختیار نیازمندان قرارگرفت.

وی افزود: در روزهای اول 18نفر در قالب تیم های (پزشک-ماما- روانشناس)ازشهرستان های استان آذربایجان شرقی در مناطق زلزله زده خدمت رسانی کردند.

وی ادامه داد:  از دیگر اقدامات ارزشمند معاونت بهداشتی می توان به  غربالگری  211خانوار شامل 905 نفر و 12مادرباردار اشاره کرد.

دکتر روحی اظهارداشت: جلسات روانشناختی برای 53 نفر توسط تیم های معاونت بهداشتی برگزار شد و 12 مورد مداخله درمانی روانشناختی انجام شد.

وی در خصوص عملکرد معاونت درمان گفت: هفت نفر پرستار زبده و سه پزشک متخصص اطفال به شهرستان خوی اعزام و خدمات درمانی ارائه کردند.

گفتنی است؛ زلزله 5.9ریشتر تاریخ 21:44 روز هشتم بهمن ماه 1401باعث فوت هفت نفر و آسیب دیدن بیش از یک هزار نفر شد وآسیب هایی نیز به ساختمان ها وارد کرد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا