بین الملل

ناتو از اعضایش می‌خواهد ذخایر تسلیحاتی خودشان را افزایش دهند

خبرگزاری رویترز امروز (دوشنبه) به نقل از منابعی گزارش داد، انتظار می‌رود ناتو از کشورهای عضو خود بخواهد تا ذخیره مهمات و تسلیحات خودشان را که به دلیل کمک‌های مداوم به اوکراین با کاهش مواجه بوده، افزایش دهند.

به گزارش دانا نیوز، طبق این گزارش رویترز، حتی پیش از حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه ۲۰۲۲، بسیاری از کشورهای عضو ائتلاف نظامی ناتو به اهداف تعیین‌شده خودشان درخصوص ذخیره تسلیحاتی نرسیده بودند.

در همین راستا یک دیپلمات اروپایی به این خبرگزاری گفت: اگر اروپا با روسیه بجنگد، برخی از کشورهای این قاره ظرف چند روز با کمبود تسلیحات مواجه خواهند شد.

طبق این گزارش، این ائتلاف از کشورهای عضو می‌خواهد تا ذخیره تسلیحاتی خود را افزایش دهند.

این گزارش به نقل از یکی از مقامات ناتو تاکید کرد: من فکر نمی‌کنم که طی سال جاری میلادی سطح ذخایرمان را بتوانیم به طور قابل توجهی افزایش دهیم اما اگر این ذخایر افزایش پیدا نکنند، قطعا شوکه خواهیم شد. در حال حاضر، بزرگترین کمبود ما در زمینه گلوله‌های ۱۵۵ میلی‌متری، موشک‌های هیمارس و مهماتی برای سیستم‌های دفاع هوایی از جمله پاتریوت است؛ تسلیحاتی که به طور فعال توسط نیروهای اوکراینی استفاده می‌شوند.

در ادامه این گزارش آمده است: البته افزایش تولید محصولات دفاعی توسط فاکتورهای دیگری از جمله کمبود مواد خام و کمبود حضور کارگران باتجربه محدود شده است.

این گزارش در نهایت افزود که این تصمیم پیرامون افزایش ذخایر تسلیحاتی در نشست آتی ناتو در ۱۱ و ۱۲ ژوئیه در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا