عمومی

تذکری برای وزیر جهاد/وضعیت کشاورزی در نقاط مرزی نگران کننده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مصطفی نخعی صبح سه شنبه در نشست خبری با اشاره به برخی از پروژه‌های افتتاحی در شهرستان نهبندان اظهار کرد: از وزارت نیرو در خصوص پروژه پست ۴۰۰ کیلو ولت نهبندان تشکر کرده و درخواست پیگیری پست ۱۳۲ منطقه شاه‌کوه را دارم.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه با اشاره به اینکه اقدام وزارت صنعت معدن و تجارت و مجموعه ایمیدرو به دلیل مشارکت در ساخت پست ۴۰۰ کیلوولت و اجرای خط انتقال برق به منطقه شاه‌کوه رضایت بخش بوده است، بیان کرد: مردم انتظار توسعه صنعت گرانیت و تقویت زیرساخت‌های معدنی در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه را دارند.

تذکر به وزیر کشاورزی در مورد وضعیت دامپروری در نهبندان

نخعی گفت: همچنین تذکر به وزیر محترم کشاورزی به دلیل وضعیت تأسف بار کشاورزی و دامپروری در شهرستان‌های حوزه انتخابیه خودم یعنی نهبندان و سربیشه داده‌ایم که در این زمینه باید اقدامات جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت وخیم دام به خصوص دام سبک و دام عشایری در نهبندان و سربیشه جای نگرانی دارد، اظهار کرد: روند کند مرمت قنات‌ها، عدم پرداخت خسارت سیل و سرمازدگی با بهانه گیری های مختلف، عدم پایبندی به وعده‌های داده شده برای راه اندازی مراکز ترویج کشاورزی در چاهداشی و مختاران و همچنین انتقال آب به محلات ملک چاه رویی و قله ریگ با بیش از دو سال پیگیری مستمر که متأسفانه نتیجه‌ای نگرفته، از گلایه‌های مردم است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین اجرای فاز سه خواجه منجیکوه و آبرسانی به محلات عشایری گورید و جمال آباد و کلاته سرهنگ و … در شهرستان سربیشه از دیگر درخواست‌های مردم است.

بخش سرداران شهید روند رو به توسعه نداشته است

نخعی با اشاره به اینکه تذکر به وزیر محترم کشور در خصوص بخش سرداران شهید در شهرستان نهبندان دادیم، یادآور شد: بیش از دو سال از تأسیس این بخش می‌گذرد ولی متأسفانه روند رشد و توسعه‌ای که مردم انتظار داشتند تا الان تحقق پیدا نکرده است.

وی افزود: این بخش در زیرساخت‌های مهمی مثل آب و جاده و ارتباطات و طرح‌های هادی روستایی عقب ماندگی‌های تاریخی دارد و باید به صورت ویژه مورد پیگیری جدی قرار گیرد.

دکمه بازگشت به بالا