استان ها

امیدواریم عفو رهبری موجب وفاق و آشتی ملی بین تمام جناح‌های جمهوری اسلامی ایران شود

معاون اول دستگاه قضا؛

معاون اول دستگاه قضا گفت:‌ خانواده‌ها نگران لغزش فرزندان خود بودند، این عفو یک حادثه درجامعه جمهوری اسلامی ایران آفرید و امیدواریم موجب وفاق و آشتی ملی بین تمام جناح‌های جمهوری اسلامی ایران شود.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق امروز ۱۷ بهمن ماه، از دادسرای انتظامی قضات بازدید و با قضات این دادسرا دیدار کرد. در این بازدید حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات و حجت الاسلام والمسلمین قدیانی دادستان‌انتظامی قضات و حجت السلام والمسلمین عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه، نیز در معیت معاون اول قوه قضائیه حضور داشتند.

در این دیدار برخی از قضات دادسرای انتظامی قضات به بیان مسائل، برنامه‌ها، عملکرد انجام شده و موضوعات معیشتی کارکنان قوه قضائیه پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق ضمن تبریک اعیاد رجبیه و گرامیداشت چهل و پنجمین سال ایام الله دهه فجر و تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت زینب کبری (س)، بیان کرد: امروز کشور در شرایط متفاوتی از چهار دهه گذشته قرار دارد. از یک سو دشمن از جهات مختلف و از وجوه مختلف و به هر طریقی که به فکرش برسد به زعم خود فشار وارد می‌کند و از سوی دیگر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را آزار می‌دهد.

معاون اول قوه قضائیه افزود: امروز مشکل معیشتی و اقتصادی مردم مشکل بزرگی است، اتاق فکر دشمن در هر لحظه در حال رصد ایران است. هیچ کشوری در جهان وجود ندارد که به اندازه جمهوری اسلامی ایران دشمن بر روی آن تمرکز داشته باشد.

وی تصریح کرد: این اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد که این پیام بسیار بزرگی است، وگرنه اگر ایران کشور بزرگی نیست چه معنایی دارد که آمریکا و انگلیس و امثالهم بر روی ایران اینقدر دشمنی داشته باشند؟

حجت الاسلام والمسلمین مصدق افزود: مقام معظم رهبری با عفو پدرانه روز گذشته خود که اعلام شد، با آینده نگری کامل و با عواطف عمیق تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کردند. ایشان نسبت به تمام افرادی که دچار لغزش شده بودند را مورد عفو قرار دادند و این اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

معاون اول دستگاه قضا بیان کرد: خانواده‌ها نگران لغزش فرزندان خود بودند، این عفو یک حادثه درجامعه جمهوری اسلامی ایران آفرید و امیدواریم موجب وفاق و آشتی ملی بین تمام جناح‌های جمهوری اسلامی ایران شود.

وی افزود: امروز قوه قضائیه بیش از هر زمان دیگر با برنامه از پیش تعیین شده در حال حرکت است. رفتار و منش رئیس قوه قضائیه نیز حاکی از برنامه محوری و عمل گرایی است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: امروز نهاد نظارتی یعنی دادگاه و دادسرای انتظامی قضات بر اساس آموزه‌های دینی در حال حرکت است. نظارت، مبارزه جدی با فساد، تشویق، تنبیه، تقویت دانش قضائی و اتقان آرا جزو فرامین مقام معظم رهبری در دیدار هفتم تیر امسال بود که مسئولیت اصلی اجرای آن‌ها بر عهده دادسرا و دادگاه عالی انتظامی است.

وی افزود: رویکرد اصلی این نهاد نظارتی، باید رویکرد صیانتی نسبت به نیرو‌های دستگاه قضائی باشد که این‌گونه است و در سیستم ما مچ گیری معنا ندارد. تمام قضات و کارکنان قوه قضائیه از خانواده بزرگ دستگاه قضا هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق اظهار کرد: قضات شجاع، سالم، متدین و فاضل نباید از مجموعه نهاد نظارتی احساس ناامنی کنند، احساس ناامنی بدتر از ناامنی است. باید این فرهنگ که مجموعه قضات در کشور از شما احساس ناامنی نداشته باشند و شما را یار و یاور خود بدانند، در دادگاه و دادسرای انتظامی قضات نهادینه شود.

معاون اول قوه قضائیه افزود: حفظ شأن و منزلت قضات به دادسرای انتظامی قضات باید مورد تاکید قرار گیرد، اگر این امر به خوبی انجام شود آن قاضی با ارباب رجوع نیز با رفتار و اخلاق خوب برخورد خواهد کرد. طبق گزارش‌های دریافتی این اقدام در حال انجام شدن است و از دادگاه و دادسرای انتظامی قضات بابت انجام این مهم تشکر دارم و تاکید می‌کنم تا این روند ادامه دار باشد.

وی اظهار کرد: در هیچ دوره‌ای از ریاست قوه قضائیه، به اندازه این دوره دغدغه برای تأمین رفاه و معیشت کارکنان و قضات دستگاه قضائی وجود نداشته است. امیدواریم در بودجه سال آینده با همکاری دولت و مجلس اتفاقات خوبی شکل گیرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا