عمومی

۳۶ هزار عمل جراحی در مراکز درمانی تامین اجتماعی اصفهان انجام شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد رجالی صبح دوشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه در ۹ ماهه سال جاری ۶۰ هزار بیمار در سه بیمارستان ملکی تأمین اجتماعی استان اصفهان بستری شدند، اظهار داشت: شمار بستری‌ها در این بیمارستان‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۳۶ هزار و ۵۰۰ عمل جراحی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی انجام شده، ادامه داد: تعداد عمل‌های جراحی نیز نسبت به ۹ ماهه سال پیش ۲۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.‌

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان علت افزایش شمار بستری‌ها و عمل‌های جراحی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مِلکی تأمین اجتماعی را رفع محدودیت پذیرش دوره کرونا دانست و افزود: باید توجه داشت که به دلیل تغییرات پیش آمده در وضعیت اقتصادی تقاضا برای انجام امور درمانی در مراکز ملکی تأمین اجتماعی بیشتر شده زیرا خدمات این مراکز رایگان است.

رجالی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی ۸۰۰ تخت بیمارستانی در سه بیمارستان شریعتی، غرضی و الزهرای نجف‌آباد و ۲۸ درمانگاه دارد، خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی نخستین خریدار درمان و دومین ارائه دهنده خدمات درمانی در کشور است.

وی اضافه کرد: تأمین اجتماعی اصفهان با چهار هزار مرکز نیز قرارداد خرید خدمت دارد و سال گذشته هزینه‌های درمان بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد ریال و در ۹ ماهه امسال ۲۵ هزار میلیارد ریال بوده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه امسال حدود هشت میلیون و ۷۰ هزار ویزیت سرپایی در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی استان انجام شده که شامل ویزیت پزشک، دریافت دارو، امور پاراکلینیکی و آزمایشگاهی است.

رجالی با بیان اینکه طرح بزرگ حذف سوبسید (یارانه) دارو در سال جاری آغاز شد، ابراز کرد: باید توجه داشت که اگرچه رقمی از میزان مصرف دارو در دست نیست اما به لحاظ هزینه‌ای، تأمین دارو دومین هزینه در کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تغییر نظام یارانه‌ای دارو کار بزرگی بود که حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد برای بیمه هزینه ایجاد می‌کرد و امسال این طرح از تیرماه شروع شد که اگر با جلسات مکرر در تهران و اصفهان و عقلانیت این طرح را پیش‌نمی بردیم با مشکل مواجه می‌شدیم اما اکنون با تدابیری که شد دارو با حذف سوبسید به داروخانه‌ها می‌رسد.

رجالی خاطرنشان کرد: چند اتفاق بزرگ در دولت سیزدهم رخ داده که یکی از آنها پرداخت ۱۹۰ هزار میلیارد تومان دیون به سازمان تأمین اجتماعی بود و دیگری اینکه اگر چه پیش‌تر سیاست توقف توسعه در سازمان تأمین اجتماعی دنبال می‌شد اما در رابطه با توسعه ملکی سازمان در این دولت توانستیم مجوز ۱۲ طرح را دریافت کنیم که یکی از آنها کلنگ‌زنی بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی در شهرک شهید کشوری است.

دکمه بازگشت به بالا