اقتصادی

گام بلند اصفهان در تولید انرژی تجدیدپذیر و بهره‌وری سبز

دانا نیوز/اصفهان رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه ۷۰۰ میلیون متر مکعب مصرف گاز روزانه در بخش خانگی و صنعت است، گفت: آغاز عملیات احداث نیروگاه خورشیدی در استان اصفهان، یک گام برای بهره‌وری سبز است.

میثم لطیفی، امروز (پنجشنبه، ۶ بهمن‌ماه) در آیین آغاز عملیات احداث یک‌هزار مگاوات انرژی خورشیدی در استان اصفهان، اظهار کرد: در برنامه‌های توسعه، مسئله بهره‌وری مکرراً تکرار شده است. همچنین در برنامه ششم، ۸ درصد رشد سالیانه پیش‌بینی شده بود که در عمل کمتر از این میزان بود.

وی ادامه داد: در ۱۰ سال گذشته، رشد بهره‌وری، منفی ۹ دهم بوده که حتی به هم صفر نرسید، البته در یکی دو سال اخیر شرایط بهتره شده، اما بازهم با شرایط ایده‌آل فاصله داریم. طبق گزارشات سازمان ملی بهره‌وری، ایران در شدت مصرف انرژی در دنیا، رتبه یکم را دارد، از طرفی ۷۰۰ میلیون متر مکعب مصرف گاز روزانه در بخش خانگی و صنعت است. البته باید به این موضوع فکر کرد و الگوهای فرهنگی، تغییر رویکرد و فرایندها نیز بسیار اهمیت دارد. 

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه در حوزه انرژی و بهره‌وری شاهد حرکت مبارکی در استان اصفهان هستیم، توضیح داد: حداقل سه وزارتخانه صنعت معدن و تجارت، وزارت کشور و نیرو دست به دست هم داده‌اند تا شاهد حل یکی از مشکلات و جهش قابل توجهی در استان و کشور باشیم.

وی با اشاره به اهمیت بهره‌وری سبز، خاطرنشان کرد: در بهره‌وری سبز نه تنها بحث توسعه مطرح می‌شود، بلکه آشتی با محیط زیست نیز مورد توجه قرار می‌گیرد و آغاز عملیات احداث نیروگاه خورشیدی در استان اصفهان یک بهره‌وری سبز است.

لطیفی تصریح کرد: انرژی پاک و خورشیدی در کشور ما مغفول مانده است. با سرزمین گسترده ای که خداوند به ما هدیه داده باید از این ظرفیت بهره مند شویم. استان های اصفهان، کرمان و یزد در حوزه تولید انرژی پاک پیشگام شده‌اند. با همتی که استاندار اصفهان دارد امیدواریم شاهد گام بلند اصفهان در تولید انرژی پاک و مقابله با آلودگی هوا باشیم. همچنین امیدوارم مردم طعم شیرین بهره‌وری سبز را در استان و کشور ببینید. این حرکت ارزشمند را قدر می‌دانیم و از همه دست‌اندرکاران تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام 

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا