استان ها

۳ ایرانی و ۴ خارجی جایزه ۲۰ هزار یورویی بانوان تأثیرگذار را دریافت کردند

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور درباره جایزه ۲۰ هزار یورویی نشست بین المللی بانوان تأثیرگذار گفت: ۳ ایرانی و ۴ خارجی موفق به دریافت جایزه شدند که افراد خارجی جایزه را به صندوق نوآوری و شکوفایی واریز کردند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در نشست خبری که درباره حواشی نشست بین المللی بانوان تأثیرگذار و پاسخ به سوالات اهالی رسانه برگزار شد، اظهارداشت: برنامه به خوبی در سطح ملی و بین المللی برگزار و ۳۱ نفر در سطح ملی مورد تشویق و حمایت قرار گرفتند و کمیت و کیفیت تأثیرگذاری در انتخاب افراد حائز اهمیت بود

وی افزود: از ۴ طریق و ملاک‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی، کارآفرینی و خانواده از معیار‌های انتخاب زنان بودند.

خزعلی درباره جایزه ۲۰ هزار یورویی این کنگره گفت: ۳ ایرانی و ۴ خارجی موفق به دریافت جایزه شدند که افراد خارجی جایزه را به صندوق نوآوری و شکوفایی واریز کردند.

وی گفت: خانم‌ها امام جمعه، سوده غفوری فرد و مژگان زندی ۳ زن ایرانی اند که به دلیل تأثیرگذاری موفق به دریافت جایزه شدند.

معاون رئیس جمهور گفت: ۴ نفر هم در سطح بین المللی انتخاب و برگزیده شدند که همه افراد خارجی جوایز خود را به صندوق نوآوری و شکوفایی واریز کردند.

خزعلی در پاسخ به پرسشی درباره دلیل انتخاب مایا صباغ به عنوان زن تأثیر گذار در کنگره چه بوده است، گفت: ایشان اصلاً مهمان ما نبوده و خودش به ایران سفر کرده است در کلیپی هم این موضوع را بیان کرد و گفته اند که امیدوارم من را هم به عنوان زن تأثیرگذار دعوت کنید.

وی گفت: در مورد یک زن برگزیده تأثیرگذار روسی هم شایعه درست کردند و در واقع ماجرا تشابه اسمی آن بود که تکذیب هم شد.

معاون رئیس جمهور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه دلیل انتخاب همسر اسبق یک از سران کشور‌ها چه بوده است گفت: اصلاً منظور ما نسبت با مقامات در انتخاب زنان تأثیرگذار نبوده، بلکه تأثیر گذاری آن‌ها اهمیت داشته است.

خزعلی درباره بودجه و هزینه کرد‌های این کنگره گفت: تعجب است از افرادی که قبلاً شاهد ریخت و پاس بودند الان سادگی مراسم را ندیدند. در حاشیه این مراسم مباحث اقتصادی و تفاهم نامه داشتیم و باز شدن پنجره برای ارتباط با کشور‌های دیگر از اهداف کنگره بود.

وی درباره علت حضور همسر رئیس جمهور در این کنگره گفت: کنگره تأثیرگذاری داشت و دشمنان از این موضوع عصبانی اند و به دنبال این هستند یک مسأله کوچک پیدا کنند و آن را بزرگ جلوه دهند به هر حال طبق پروتکل‌ها بایدهمسر ایشان جهت استقبال و دیگر موارد حضور داشتند از طرفی ایشان فرد علمی اند و فعالیت اجتماعی داشته اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا