اجتماعی

آلودگی هوای تهران «باد» می خواهد؛ نه برف و باران!

در حالی که امروز بیشتر نقاط تهران برف بارید و مردم منتظر هوای تازه برفی بودند، شاخص کیفیت هوا همچنان برای گروه های حساس ناسالم بود.

به گزارش دانا نیوز، امروز پنجشنبه 24 دی ماه برف تهران را فرا گرفت اما نتوانست هوا را صاف کند.

امروز همه مناطق کشور به جز خراسان جنوبی و استان های سیستان و بلوچستان هم بارش باران و هم برف را تجربه کردند. و تهران برف بود. با این حال کیفیت هوای این شهر همچنان برای گروه های حساس ناسالم بود.

پس از بارش برف بامداد، شاخص کیفیت هوای پایتخت تغییر چندانی نداشت. کیفیت هوای پایتخت تا ساعت 18 با شاخص «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» 140 بوده و کیفیت هوا برای گروه‌های حساس سالم نیست.

شاید این ایده در بین اکثر مردم وجود داشته باشد که کیفیت هوا باید با باران یا برف خوب باشد، اما اینطور نیست.

به گفته کارشناسان، حتی بارش باران در آلودگی هوا علاوه بر مواد شیمیایی موجود در هوا در کاهش آلودگی هوا موثر نیست، زیرا باران به باران اسیدی تبدیل می شود.

به گفته محسن روشنی، مدیر بخش پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، معمولاً وزش باد حداقل چهار یا پنج متر در ثانیه می تواند کیفیت هوا را بهبود بخشد، اما اگر بارندگی ثابت نباشد، تهویه کمکی به بهبود هوا نمی کند. کیفیت هوا.

از طرفی یکی از پدیده هایی که گاهی در شرایط بارندگی رخ می دهد، کاهش ارتفاع لایه مخلوط هوا است، این پدیده باعث افزایش میزان آلودگی می شود، زیرا باعث کاهش ارتفاع لایه مخلوط می شود. مساحت گردش آلودگی کاهش می یابد و در نتیجه غلظت آنها افزایش می یابد.

بارش برف و ترافیک نیمه سنگین در برخی محورها

اما بارش برف امروز باعث ترافیک سنگین در پنج محور مواصلاتی چلاس و هراز شده است.

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: ترافیک امروز در محور چلاس در دو مسیر شهرستانک تا تونل کندوان سنگین و نیمه سنگین است. همچنین در محدوده آب اسک در محور هراز در هر دو مسیر برگشت نیز همین وضعیت بود.

به رانندگان توصیه می شود در هنگام بارش برف و باران از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و در فصل زمستان رانندگان از تجهیزات زمستانی به ویژه لاستیک زنجیر چرخ در جاده ها و راهروها استفاده کنند. از برف گیر استفاده کنید. پرکردن باک خودرو در ابتدای سفر و داشتن غذای کافی و لباس گرم از دیگر مواردی است که برای سفر در فصل زمستان توصیه می شود. هنگام رانندگی در برف و باران، این یک هشدار دائمی پلیس به رانندگان است که با سرعت مطمئن رانندگی کنند، مراقب فاصله خود باشند و از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

7 نکته برای پیشگیری از سرطان پروستات

از جمله پربازدیدترین اخبار امروز سرویس اجتماعی دانا نیوز، خبری با عنوان ۷ نکته برای پیشگیری از سرطان پروستات بود.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، از هر 100 مرد بالای 60 سال، 6 نفر به سرطان پروستات قبل از 70 سالگی مبتلا هستند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، مصرف سویا و چای، مصرف تخمه کدو از جمله ماهی در رژیم غذایی، مصرف تا حد امکان گوجه فرنگی، محدود کردن میزان چربی، کاهش مصرف مکمل های غذایی و مشورت با پزشک در مورد مصرف آسپرین هفت نکته برای پیشگیری از سرطان پروستات است که برای پیشگیری باید رعایت شود.

سوالات امتحان نهایی: بذرپاشی برای کنکور!

در 10 روز گذشته اخباری مبنی بر انتشار سوالات امتحانی در کانال های تلگرامی منتشر شد و در عرض دقایقی از برگزاری این رویداد منتشر شد و این نگرانی ها مبنی بر به خطر افتادن امنیت امتحان را افزایش داد.

یکی از معلمان امتحانی در گفت و گو با ESA درباره پول فروش سوالات گفت: فروش سوالات امتحان نهایی رایگان است، درآمد آنها از ثبت نام افراد تقلب شده برای اطمینان از امتحان به دست می آید. قیمت واقعی ها یک میلیارد تومان و قیمت سارقان 20 میلیون تومان است. متأسفانه این پول برای پولدارها نیست، “کلاهبرداری کاملا سالم بود، بچه ها مشکلی نداشتند، امنیت برای آنها فراهم شد، مسئولان گرم هستند.”

به گزارش دانا نیوز، مسئولان آموزش و پرورش و دست اندرکاران امتحانات نهایی بارها تاکید کرده اند که امنیت تنظیم و ارسال سوالات امتحانات نهایی کاملا برقرار است و احتمال انتشار سوالات امتحانی قبل از شروع جلسه به صفر می رسد، اما تقلب های اخیر صورت گرفته است. در جلسات آزمون سیار دیده می شود و با توجه به در اختیار داشتن گوشی و دستگاه های نظارتی کوچک و دستگاه های مشابه نیاز به احتیاط و همکاری سایر دستگاه ها از وزارت ارتباطات گرفته تا نیروی انتظامی و سازمان برنامه و بودجه دارد. ابزارهای نظارتی را برای وزارت آموزش و پرورش فراهم کنید تا از امنیت امتحانات نهایی که به سرنوشت صدها هزار داوطلب وابسته به امتحان مربوط می شود، اطمینان حاصل شود.

چرا که با وجود اظهارات قبلی پلیس و وزارت آموزش و پرورش، پس از مشاهده سوالات و پاسخنامه های امتحانی در کانال های تلگرامی، به نظر می رسد با اقدام سریع از جمله ارائه نشانگرهای سیگنال، احتمال تقلب به طور کامل از بین رفته است. آیا تمامی متقلبان و کسانی که در چندین امتحان قبلی مردود شده اند، در محل برگزاری آزمون، سوالات بی پاسخ در حالی که دوره هنوز در حال برگزاری است، شناسایی شده اند؟ دامنه و وسعت تخلف چقدر بوده و با فرض مجهول بودن و غیرممکن بودن شناسایی و مکان یابی کلاهبرداران، آیا با کشف کلاهبرداری، قضاوت اجمالی مجدداً بررسی می شود؟

پنج خبر پربازدید خدمات اجتماعی دانا نیوز:

7 نکته برای پیشگیری از سرطان پروستات

آیا باران تهران را از آلودگی هوا نجات می دهد؟

«تقلب» در «امنیت کامل»؟

بارش باران در اکثر نقاط کشور/ در جنوب “باران” و در ارتفاعات “برف”.

بارش برف و باران در جاده های مناطق 21 گانه / تردد نیمه سنگین در 5 محور

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا