اجتماعی

روایت روز؛ «دورکارانی» در انتظار هوای «پاک»

کارگران تهرانی بنا به تصمیم روسای خود فردا از خانه به کار خود ادامه می دهند. دورکاری که با هدف رهاسازی هوای آلوده اجرا می شود تاثیری در افزایش کیفیت هوا ندارد و معلوم نیست تا کی باید این وضعیت غبارآلود تهران را تحمل کرد.

به گزارش دانا نیوز، اداره کل هواشناسی استان تهران برای فردا چهارشنبه 23 دی ماه افزایش غلظت آلاینده ها در هوا را پیش بینی کرده است. کارمندان تهران مانند امروز و دیروز از راه دور کار می کنند. البته این امکان منوط به تایید روسای دستگاه های اجرایی است.

کارکنان دستگاه های اجرایی شهر تهران امروز در کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران کار تلویزیونی فردا چهارشنبه 23 آذرماه را تایید کردند. برای موافقت

این هوای آلوده چقدر دوام می آورد؟

اما این هوای آلوده تا کی ادامه خواهد داشت؟پیش بینی ها حاکی از تشدید آلودگی هوای تهران و کرج است. صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش بینی بلایای اقلیمی و مدیریت بحران گفت: اگر آلودگی به طور جدی کنترل نشود، جو پایدارتر می شود، ممکن است شاخص آلودگی بیش از 200 و در شرایط بسیار ناسالم باشد.

آیا نباید باران را دوست داشته باشیم؟

با تاکید بر اینکه مردم از فعالیت در فضای باز پرهیز کنند، سامانه بارشی که از فردا (۲۳ دی ماه) وارد تهران می شود، کیفیت هوای پایتخت را تحت تاثیر قرار می دهد. اتفاق اصلی تهران و کرج آلودگی هوا است که امروز و فردا در شرایط نامساعدتری قرار خواهد گرفت. با توجه به هشدارهای صادر شده باید تصمیمات و تدابیر سختگیرانه ای برای کنترل آلودگی و منشا آلودگی اتخاذ شود و نه تنها افراد حساس، بلکه همه مردم از فعالیت در هوا دوری کنند.

آیا وارونگی دما عامل اصلی آلودگی هوای تهران است؟

معاون کنترل و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران دلیل اصلی آلودگی هوای تهران در سال جاری را پدیده وارونگی دما در درازمدت می داند.

زهرا عبادادی با بیان اینکه تداوم وارونگی در سال های گذشته به این صورت نبود، به آژانس فضایی اروپا گفت: مثلاً دو تا سه روز در چنین شرایطی بودیم و بعد از سه روز ناپایداری جوی ایجاد می شد و از وارونگی خارج می شدیم. شرایط امسال 14 روز متوالی وارونگی دما در آذرماه داشتیم که بی سابقه بود و اکنون در نهمین روز وارونگی دما در دی ماه هستیم.

آیا سوخت زیاد گوگرد عامل آلودگی هوای تهران است؟

به گفته معاون نظارت و کنترل حفاظت محیط زیست استان تهران، سوخت استاندارد در این استان توزیع می شود، اما بسیاری از کامیون های سنگینی که در بزرگراه آزادگان و جاده های کمربندی اطراف تهران تردد می کنند، در تهران سوخت ندارند.

زهره عبادادی در پاسخ به این سوال دانا نیوز که آیا سوخت سولفور بالا دلیل افزایش آلودگی دی اکسید گوگرد است، اظهار کرد: واقعیت این است که سوخت توزیع شده در سراسر کشور در حد استاندارد نیست و احتمال سوزاندن سوخت غیراستاندارد وجود دارد. . این خودروها هستند که در تهران پر نمی شوند. بنابراین در شرایط انتقال حرارت، آلودگی آنها به افزایش دی اکسید گوگرد کمک می کند.

پلاک سوم روی خودرو قرار می گیرد

به گزارش دانا نیوز، پلاک سوم تراشه ای است که باید زیر شیشه جلو و زیر شیشه نصب شود و اطلاعات VIN و سایر اطلاعات مهم خودرو در آن گنجانده شده است. اطلاعات این تراشه به صورت RFID در اختیار پلیس قرار می گیرد تا ماموران راهنمایی و رانندگی با دستگاه دستی خود این اطلاعات را مطالعه کرده و از هویت اصلی مالک و خودرو مطلع شوند.

سردار سید کمال هادیان فر، رئیس پلیس راه فرجه ضمن تشریح وضعیت فعلی پروژه گفت: در حال حاضر در مرحله تولید نرم افزار هستیم و این نرم افزاری است که برای پلاک سوم باید توسعه یابد. این موضوع در اولویت است. موضوع دیگر بحث تراشه هایی است که باید زیر شیشه و شیشه ماشین نصب شود. برای این موضوع به دانشگاه های مختلفی مانند دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه علم و صنعت و … رفتم. و ما جلساتی داشتیم، آنها آماده بودند که بیایند و در تولید تراشه به ما کمک کنند. این چیز خوبی است که ما را از وابستگی به ارز باز می دارد.

چه کسانی باید واکسن کرونا را در موج هشتم کرونا بزنند؟

افرادی هستند که دوز کامل واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند، کسانی که دوز اول و دوم ویروس کرونا را دریافت کرده‌اند اما دوز یادآوری دریافت نکرده‌اند باید دوز دیگری از واکسن دریافت کنند. این ایده دکتر حسین فرشیدی، معاون بهداشت وزارت بهداشت است.

به گفته وی، افراد بالای 18 سال که دو نوبت واکسن کرونا دریافت کرده اند، حتما باید دوز یادآوری مصرف کنند. در کنار این موارد افرادی که 6 ماه از آخرین واکسیناسیون می گذرد، بیماران قلبی، بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و … در معرض خطر بالایی هستند، بنابراین بهتر است واکسیناسیون دیگری انجام شود زیرا این گروه یک دور دیگر است. واکسن کرونا ایمنی بهتری نسبت به کرونا دارد.

فرشیدی همچنین درباره وضعیت واکسیناسیون افراد زیر 18 سال بیان کرد: برای افراد زیر 18 سال همین واکسن دو دوز برای کسانی که واکسینه شده اند کافی است. توصیه می کنیم واکسن را بزنید.

اعطای کارت بانکی غیر نقدی به زنان باردار و کودکان 5 دهه اول

مدیرکل بیمه های درمانی، درمانی و اجتماعی کمیته امداد از اعطای کارت های بانکی غیرنقدی به زنان باردار و کودکان 5 دهک اول خبر داد. پس از ارزیابی شایستگی؛ منابع شارژ این کارت بانکی توسط بنیاد مادران علوی و دولت برای کودکان تامین می شود.

به گفته وی، صورتحساب این کارت های بانکی به صورت ماهانه صورت می گیرد و در صورت تاخیر در پرداخت یک ماهه، مبلغ ماه قبل در ماه آینده واریز می شود. به طور کلی، این کارت های بانکی 12 بار در سال صورتحساب می شوند.

  • پنج خبر پربازدید امروز سرویس اجتماعی دانا نیوز:

پلاک سوم روی وسایل نقلیه گذاشته می شود/ برای سارقان خودرو و جعل پلاک مشکل خواهد بود.

لیست کارکنان مخابرات استان تهران فردا اعلام می شود

پیش بینی می شود آلودگی هوای تهران و کرج تشدید شود/ کنترل جدی با منابع آلاینده انجام شود

تهران هرگز شاهد تغییر دما نبوده است

گروه‌های واجد شرایط دریافت واکسن کرونا / تست منفی برای مسافرانی که از کشورهای آلوده می‌آیند

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا