اجتماعی

روایت روز؛ از تذکر کرونایی به وزیر راه تا جزئیات توزیع کالابرگ الکترونیک

شاخص کیفیت هوای پایتخت و شهرهای صنعتی امروز در سطح «قرمز» بود و مردم علاوه بر نگرانی از مشکلات تنفسی در شهر، مراقب ویروس جدید کرونا باشند و به خوبی از ماسک استفاده کنند.

به گزارش دانا نیوز، کرونا دوباره حمله می کند. سه سویه جدید کرونا به نام‌های BQ1، XBB و BA2 در بیماران اخیر مشاهده شده است که به این معنی است که کرونا جدید به طور رسمی در کشور آغاز شده است.

وزارت بهداشت تمام بیمارستان ها و کادر پزشکی را در حالت آماده باش قرار داده است زیرا این اوج جدید طی 4 تا 6 هفته آینده خواهد بود.

علائم دو زیرسویه BQ1 و XBB

دکتر حسین فرشیدی – معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر نظارت بر مرزها و شناسایی بیماران مشکوک تاکید کرد، درد تغییر کرده است.

به گفته اپیدمیولوژیست ها، گلودرد، سوزش گلو و بلغم از علائم اصلی دو زیرسویه BQ1 و XBB کووید-19 هستند و در برخی موارد بیماران ممکن است سرفه، ذات الریه، تب و لرز را تجربه کنند.

با این حال، میزان انتقال و عوارض در این مناطق بالاست، اما میزان مرگ و میر پایین است و از این رو استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های ضد ویروس کرونا بسیار حائز اهمیت است.

اطلاعیه وزیر راه در مورد لزوم استفاده از ماسک در هواپیما

اهمیت استفاده از ماسک به ویژه در جلسات و مناطق بسته به حدی است که وزیر بهداشت به وزیر راه درباره اهمیت استفاده از ماسک در هواپیما هشدار داده است.

دکتر بهرام عین اللهی امروز در جمع خبرنگاران گفت: تعداد جان باختگان ویروس کرونا در کشور زیر 10 نفر و حتی در برخی روزها نزدیک به سه ماه است که زیر صفر مانده است. دادن ماسک برای مدت معین، این موضوع باید اجباری باشد. زیرا ویروس در هواپیما پخش می شود و هوا بیرون نمی آید و در اتاق پخش می شود. به همین دلیل استفاده از ماسک ضروری است.

چند نکته در مورد بیماری دست، پا و دهان

تعداد مبتلایان به بیماری های دست، پا و دهان نیز در سال جاری افزایش یافته است. این بیماری معمولا از طریق اندام های تنفسی و گوارشی منتقل می شود و اغلب در کودکانی که به مهدکودک می روند دیده می شود. از طرفی تماس مستقیم با ضایعات پوستی بیماران می تواند دیگران را نیز آلوده کند.

دکتر محمود کدبنده، فوق تخصص عفونی کودکان با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری دست، پا و دهان در سال جاری به ESA گفت: اگرچه نمی توان دلیل دقیقی ارائه کرد، اما بعد از شیوع کرونا است. ویروس. ، ما این وضعیت را اینگونه دیدیم. ویروس‌های متعددی می‌توانند باعث این بیماری شوند، و گفته می‌شود که ویروس‌های دیگر شبیه بیماری دست، پا و دهان هستند. به همین دلیل است که این بیماری بیشتر در کودکان دیده می شود.

به گفته وی، از آنجایی که این بیماری از طریق قطرات تنفسی و دستگاه گوارش منتقل می شود، خانواده باید کودکان را برای استفاده از وسایل شخصی خود در مهدکودک ها آموزش دهند و خانواده ای متوجه ابتلای فرزندشان به این بیماری شدند. بیماری کودک را به مهدکودک و مدرسه نفرستاد.

توزیع جزوات الکترونیکی در چهار شهر به صورت آزمایشی

توزیع الکترونیکی تراکت در چهار شهر به صورت آزمایشی اجرا می شود. این طرح در استان هرمزگان به عنوان اولین استان اجرا شد و به گفته صولت مرتضوی وزیر کار و تامین اجتماعی، استفاده از این گزینه 100 درصد اختیاری است و یارانه بگیران می توانند یارانه خود را قبل از موعد مقرر پرداخت کنند. مبلغ درج شده در کارت پول آنها.، 11 اقلام طبقه بندی شده را انتخاب و خریداری کنید.

معدل کلاس دوازدهم; 12

معدل کل دانش آموزان پایه دوازدهم در سال تحصیلی گذشته 12.03 بود.

محسن زرعی، رئیس مرکز سنجش و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش پس از اینکه کنکور را دلیل پایین بودن عملکرد تحصیلی دانش آموزان عنوان کرد، گفت: تا زمانی که موضوع کنکور حل نشود، نمی توانیم دقیقاً بگوییم موضوع چیست. دلیل کاهش یا این پیشرفت» تا کنون دانش آموزان و مدارس تمرکزی بر امتحان نهایی نداشته اند، اما از امسال سهم سوابق تحصیلی رو به افزایش است و در صورت قطعیت می توان این نتایج را واقع بینانه تری تحلیل کرد، زیرا دانش آموزان بیشتر روی امتحان نهایی تمرکز دارند سوابق تحصیلی دلیل محصول

آسمان تهران هنوز غبارآلود است.

ترافیک در شهر به دلیل غیبت و تعطیلی مهدکودک ها امروز کند شده است اما کیفیت هوای تهران بهبود نیافته و آسمان تهران همچنان غبارآلود است.

در همین راستا، سازمان هواشناسی با استناد به تداوم پایداری و آرامش جوی هشدار داد که افزایش میزان آلودگی در تهران و کرج به سطوح «بسیار ناسالم» خواهد رسید و از هرگونه تردد غیرضروری خودداری شود. او بر پرهیز از فعالیت های بدنی و ورزشی در هوای آزاد تمرکز کرد.

امروز ۲۶ ایستگاه پایش کیفیت هوای تهران در سطح «قرمز» قرار گرفتند.

در عین حال سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از روز چهارشنبه خبر داده و باید امیدوار بود از روز چهارشنبه نفس کشیدن برای مردم تهران کمی راحت شود.

به گفته صادق ضیان، سامانه بارشی علاوه بر چهارشنبه و پنجشنبه (24 و 25 دی ماه) به محدوده وسیعی می رسد و آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، چرمهل و بختیاری را فرا می گیرد. کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر. استان‌هایی مانند آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان و بخش‌هایی از استان‌های قزوین، همدان و تهران را شامل می‌شود و استان‌های کرمان، زد و اصفهان نیز پیش‌بینی می‌شود.

نامه شورای شهر به فرماندهان نظامی درباره آلودگی هوای «بحران» تهران

با توجه به اینکه تهران در سال جاری تنها دو روز است که هوای پاک تنفس کرده است، اعضای شورای شهر تهران در نامه ای خطاب به سران سه مرجع درباره وضعیت «بحرانی» آلودگی هوای تهران نوشته اند.

علی اصغر قائمی یکی از اعضای شورای شهر تهران در سخنانی پیش از دستور در جلسه امروز شورای شهر تهران با اعلام خبر فوق، تعداد روزهای ناسالم به بیش از 130 روز و بر اساس اعلام مسئولان 26 هزار نفر رسیده است. هر ساله به دلیل آلودگی هوا در کشور جان خود را از دست می دهند.

در این نامه عدم توجه 26 نهاد مسئول کیفیت هوای شهر و به گفته قائمی با معرفی 1000 واگن مترو و 4000 اتوبوس به تهران، توسعه زیرساخت های کشتی های حمل و نقل عمومی به تسهیل ورود کشتی ها کمک می کند. خودروها و موتورهای برقی از جمله تصمیم قاطع مجرمان و معافیت نهادهای نگهبانی بود.

چرا تاکسی های اینترنتی از فرودگاه گارنی ممنوع است؟

چندی پیش خبری مبنی بر ممنوعیت تاکسی های اینترنتی فرودگاه امام خمینی (ره) منتشر شد. به گفته رئیس شورای شهر تهران منعی برای وی وجود ندارد.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران گفت: در پی ممنوعیت ورود تاکسی های اینترنتی به فرودگاه امام خمینی (ره)، این خودروها پس از اخذ مجوز می توانند خارج از شهر تردد کنند. . اداره کل ترافیک کشور اعلام کرده است که رانندگان اسنپ رانندگان درون شهری هستند و تگ و تست لازم برای رانندگی در خارج از شهر را ندارند. بنابراین آنها و ماشینشان آمادگی سفر خارج از شهر را ندارند و ممکن است این صلاحیت را نداشته باشند. بنابراین این موضوع هم از نظر ایمنی و هم از نظر امنیتی مطرح می شود.

  • پنج خبر پربازدید امروز سرویس اجتماعی دانا نیوز:


آغاز پیک جدید کرونا در کشور با 3 نوع/نشانه این ویروس در حال تغییر است.


احتمال آبگرفتگی در چهار استان / افزایش کیفیت هوای تهران به دلیل ورود سامانه بارشی


جزئیات اپیدمی «بیماری دست، پا و دهان» / کودکان میزبان اصلی این ویروس هستند


توضیح چمران درباره ممنوعیت تاکسی های اینترنتی به فرودگاه امام


همه چیز درباره 2 زیرمجموعه جدید کرونا / افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان در روزهای آینده

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا