استان ها

نجات خانوار عشایری گرفتار در برف سالند کوه

مصطفی طحان امروز 15 دی ماه در دزفول بخش شهیون بخش احمدفداله بخشدار شهیون پس از دریافت اطلاعات اولیه مبنی بر ربوده شدن یک خانواده عشایری و بارش برف در ارتفاعات، سرمای شدید و متاسفانه خیر. دستگاه گرمایشی که آسیب پذیری این خانواده را افزایش داد بلافاصله تیم ویژه امداد کوهستانی از پایگاه امداد و نجات هزارت سبزقبای شهیون را به محل دامنه کوه سالند هدایت کرد و به فضل الهی خودروی مورد نظر را پیدا کردند و سه سرنشین را نجات دادند.

وی افزود: امدادگران داوطلب هلال احمر پس از شناسایی اقدامات اولیه لازم و پایش و رفع علائم هیپوترمی، با همکاری یکدیگر نسبت به رفع ایرادات خودرو اقدام کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: چند خانواده دیگر نیز شبانه روز در راه بازگشت از روستای هرمزان ربوده شدند که با نظارت بخشداری شهیون رهاسازی شدند. جمعیت هلال احمر.

وی افزود: برخی از جاده های کوهستانی شهرستان بسیار صعب العبور است و به ویژه در فصل زمستان به عزیزانی که قصد سفر دارند توصیه می کنیم با توجه به اینکه تردد در این جاده ها نیاز به ایمنی کامل و همراه داشتن تجهیزات لازم دارد. برای دوری از جاده ها، در صورت بروز هرگونه خطر، قبل از بیرون رفتن از وضعیت جوی و جاده ها اطلاعات لازم را کسب کرده و به هشدارهای مسئولان مربوطه توجه کنید.

46

دکمه بازگشت به بالا