اجتماعی

۶۰ درصد جامعه هدف بنیاد شهید “زنان” هستند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه اکثریت جامعه هدف در پوشش ما را بانوان تشکیل می دهند، گفت: 60 درصد جمعیت ما را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش دانا نیوز، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در دویست و یکمین جلسه هیأت وزیران ایثارگران با عنوان ایثارگری بانوان با بیان اینکه از سه و نیم میلیون نفر جمعیت بنیاد شهید، یک میلیون و 900 هزار نفر را زنان تشکیل می دهند، گفت: بقیه مرد هستند در واقع، نزدیک به 60 درصد از جامعه هدف زن و شاید کمتر از 40 درصد مرد هستند.

وی ادامه داد: زن، همسر و مادر نقش محوری و ویژه ای دارند و این نقش محوری قابل کتمان نیست. داشتم آمار خانواده های تک والد در کشورهای اروپایی را می خواندم. بر این اساس، سنتی ترین کشور حدود 20 درصد خانواده های تک والدی و برخی کشورها 60 درصد و یک کشور 80 درصد خانواده های تک والدی داشتند. این نشان می دهد که مشکلات خانوادگی در حال بدتر شدن است.

قاضی زاده هاشمی بر لزوم توجه به زن و خانواده تاکید کرد و توضیح داد: شاید وظیفه ویژه انقلاب اسلامی ما مسئله خانواده باشد. تشکیل خانواده، تثبیت خانواده، حفظ و ارتقای خانواده عامل مهمی در تربیت نسلی سالم از نظر جسمی و روحی است. و این تفاوت ما با بقیه دنیاست. مفهوم خانواده از منظر اسلام منحصر به فرد است، زیرا تفاوت ها را می شناسد و ارزش ها، وظایف و احکامی را در خانواده تعریف می کند.

وی تصریح کرد: در این 40 سال در زمینه گفتمان سازی و فرهنگ سازی پیرامون زنان و خانواده کم کاری کرده ایم. ما در تمامی موسسات کشور شبکه ای از مشاوران داریم. او گفت که زنان مشاور و فداکاران وجود دارند. در تمامی نهادهای اجرایی.

به گفته رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران: بسیاری از وظایف اجرایی را به مشاوران امور ایثارگران واگذار کرده ایم. علاوه بر تفاهم نامه با معاونت امور بانوان، مشاوران امور بانوان و بانوان باید در کنار ما باشند و با ما همکاری کنند. اگر این ارتباط در دستگاه ها برقرار شود، کار ادامه پیدا می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا