اجتماعی

استقرار راهداری در مناطق برف‌گیر مازندران/ تردد در مناطق کوهستانی و برفی جریان دارد

دانا نیوز/مازندران معاون مدیریت راهداری مازندران گفت: در 48 ساعت گذشته در محور هراز حدود 12 سانتی متر شاهد بارش برف سنگین بودیم. مشکل سد معبر در استان گزارش نشده است. همچنین تمامی محورهای کوهستان مازندران باز است.

محسن محمدنژاد در گفت وگو با دانا نیوز، با بیان اینکه در اجرای طرح زمستانی، همکاران ما از اول آذرماه لغایت فروردین 250 ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در 37 گروه راهداری در محور کوهستان مستقر شدند، گفت: 25- در این پروژه 300 راهدار در 23 ساختمان ثابت و سیار راهداری جهت انجام عملیات تعمیر و نگهداری زمستانی راه ها مستقر هستند.

وی افزود: چهار محور مواصلاتی مهم در مازندران بین هراز، سوادکوه، کیاسر و کندوان وجود دارد که به مناطق همجوار متصل شده و از نقاط جمع‌آوری یخ محسوب می‌شوند.

محمدنژاد گفت: در 48 ساعت گذشته بیشترین میزان بارش برف را در محور هراز با 12 سانتی متر شاهد بوده ایم.

وی افزود: در ساعات اولیه بارش برف همکاران ما در جاده ایستاده بودند که تاکنون مشکل بسته شدن جاده در منطقه گزارش نشده است. همچنین تمامی محورهای کوهستان مازندران باز است.

معاون راهداری مازندران تاکید کرد که مردم ما به روستاهای خالی از سکنه مراجعه نکنند. سپس جاده های کشور را پوشش می دهیم.

این مقام مسئول به رانندگانی که به هر دلیلی در جاده های یخ زده تردد می کنند توصیه کرد: رانندگان زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و نحوه قفل آن را تمرین کنند تا دچار مشکل نشوند.

محمدنژاد یادآور شد: رانندگانی که در جاده تردد می کنند به یاد داشته باشند غذای گرم و سوخت کافی در باک بنزین به همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است مرکز مدیریت اطلاعات راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با شماره تلفن 141 (گویا) و سامانه پیام کوتاه 10000141 آماده پاسخگویی به مسافران و مردم کشورمان جهت اطلاع از وضعیت موجود در این استان است. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا