اجتماعی

ترافیک پرحجم در ۳ محور مواصلاتی/ بارش برف و باران در جاده‌های ۷ استان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از وقوع بارش برف و باران در جاده های هفت منطقه کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با دانا نیوز. با توجه به وضعیت ترافیکی جاده های کشور: بر اساس اطلاعات دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راه در سراسر کشور، تردد در آزادراه قزوین-کرج-تهران حدفاصل قران طاهر به مهرشهر و پل محمدشهر- فردیس نیمه تمام است. -سنگین. همچنین وضعیت مشابهی در آزادراه تهران – کرج – قزوین حدفاصل پل گرمدره و کلک و محدوده مهرشهر و محور تهران – شهریار گزارش شده است.

وی درباره وضعیت جوی راه های کشور نیز گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی در برخی استان های ایلام و کرمانشاه بارندگی بود. همچنین در برخی مناطق اصفهان، چهار محال و بختیاری، لرستان، مرکزی و همدان بارش برف گزارش شد. در شرایط زمستانی، همراه داشتن تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ برای رانندگان مهم است. پرکردن باک خودرو در ابتدای سفر و داشتن غذای کافی و لباس گرم از دیگر مواردی است که برای سفر در فصل زمستان توصیه می شود.

شیرانی با اشاره به پیش بینی هواشناسی بارش برف و باران در 10 منطقه کشور گفت: از امروز تا شنبه در ایلام، خوزستان، لرستان، چرمهل و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد احتمال بارش برف و باران وجود دارد. بوشهر، فارس، اصفهان، همدان و کرمانشاه، بنابراین رانندگان با احتیاط رانندگی کنند و در مواقعی که می توانند سرعت و سبقت بگیرند، فاصله مناسبی با خودروی مقابل خود داشته باشند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محورهایی که دارای محدودیت یا محدودیت تردد هستند نیز گفت: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد در مسیر جایگزین خرم آباد – پل است. آزادراه زال و محور کورم آباد – کودشت انجام و محورهای ریگان – ایرانشهر، هشتگرد – طالقان جدید، گنجنامه – تویسرخان، لاسم – ارجمند، وزک – بلده، سروآباد – پاوه و سیسخت – پادنا تا اطلاع ثانوی مسدود است.

ادامه مطلب

نکات مهمی که رانندگان در فصل زمستان باید رعایت کنند

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید.

شیرانی با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره تماس بگیرند و با توجه به وضعیت جوی و ترافیک فعلی جاده و همچنین بسته بودن و بسته بودن محورها، مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند. محدودیت های ترافیکی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا