اجتماعی

کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می‌شود

دانا نیوز/لرستان به گفته مدیرکل محیط زیست لرستان، کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می شود.

علی سروند امروز چهارم آذرماه در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در نشست مشترک با مدیران کارخانه سیمان شهر دورود برای رفع مشکلات زیست محیطی این صنعت گفت: کارخانه سیمان دورود یکی از صنایع اصلی در منطقه و بردن آن به محدوده شهری مناسب و موثر است و باید با ارائه راهکارها حل شود.

فاز 3 این کارخانه به دلیل استفاده از دو الکتروفیلتر به صورت سری شوک ایجاد کرده است که ممکن است باعث برق گرفتگی و آلودگی شود که منطقه لرستان آمادگی دارد تا برای رفع مشکل این صنعت تسهیلاتی پیدا کند. آلودگی: مقدمه ای بر صندوق توسعه ملی محیط زیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان نظارت لازم را برای تامین گاز مورد نیاز این صنعت در فصل سرد سال برای جلوگیری از استفاده از سایر سوخت های آلاینده هوا انجام داده است.

مدیرعامل کارخانه سیمان شهر دورود در همین جلسه با بیان اینکه کارخانه سیمان دورود آمادگی لازم را برای رعایت الزامات حفاظت از محیط زیست دارد و الزامات زیست محیطی باید رعایت شود، گفت:

ساکی افزود: بخشی از این وام برای ایجاد سیمان فاز 3 پالایشگاه جدید تامین شد و با کمک صندوق ملی محیط زیست در مدت زمان کوتاهی مشکلات زیست محیطی کارخانه سیمان را به طور کامل حل می کند. بیش از 18 ماه.

به گزارش دانا نیوز، در پایان این جلسه مقرر شد با همکاری و کنترل اداره کل حفاظت محیط زیست این کارخانه در مدت 18 ماه کارخانه سیمان دورد بهسازی شود. و با بهره برداری از شوک های متناوب و فیلتری کارآمد برای این منظور، نگرانی های شهروندان را در این زمینه به طور کامل رفع نمایید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا