بین الملل

انتقال چند ناوشکن و کشتی نیروی دریایی چین به غرب اقیانوس آرام در میان تدابیر امنیتی ژاپن

به دنبال انتقاد پکن از استراتژی جدید امنیت ملی توکیو، گروهی از کشتی های نیروی دریایی چین به سمت غرب اقیانوس آرام در امتداد سواحل نزدیک ژاپن حرکت کردند.

به گزارش دانا نیوز، ناوشکن های “لاسا” و “کایفنگ” به همراه یک کشتی چینی دیگر به نام کشتی کنترلی کلاس Dongdaeyo با شماره بدنه 796 از تنگه اوسومی در جنوب ژاپن عبور کردند.وب سایت شبکه هلیوم روسیه گزارش داد. تنگه میاکو: از بخش جنوبی استان اوکیناوا، ژاپن عبور کنید و همه وارد اقیانوس آرام غربی شوید.

در واکنش به این اقدام چینی ها، وزارت دفاع ژاپن اعلام کرده است که این فعالیت ها را به دقت زیر نظر دارد.

روزنامه چینی «گلوبال تایمز» امروز (جمعه) به نقل از کارشناسان نوشت: این مأموریت سیگنالی را در بحبوحه فعالیت‌های نظامی اخیر ژاپن ارسال می‌کند که نشان‌دهنده توانایی ارتش آزادی‌بخش خلق در حفاظت از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و حاکمیت چین است. ملزومات توسعه.”

چین به طور مرتب کشتی های جنگی را در دریا بین جزایر ژاپن مانور می دهد.

اواخر ماه گذشته، بمب افکن های راهبردی روسیه و چین ماموریتی هشت ساعته بر فراز دریای ژاپن و دریای چین شرقی انجام دادند تا روابط دفاعی مستحکم دو کشور را به نمایش بگذارند.

در عین حال، با افزایش فعالیت‌های نظامی آمریکا در منطقه «هند-اقیانوس آرام» برای مقابله با قدرت چین و روسیه، این دو کشور تلاش می‌کنند تا با تهدید واشنگتن در این منطقه که شاید مهم‌ترین منطقه جهان باشد، مقابله کنند. جهان ژئوپلیتیک و استراتژی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا