اجتماعی

زن خیانتکار طراح اصلی نقشه قتل شوهرش بود

15 دی ماه ساعت 16:6 یک مورد سوختگی خودرو به کلانتری 140 باغ فیض اعلام شد.

برای اطفای حریق یک دستگاه خودرو سمند زردرنگ در محل اعلام شده که ماموران کلانتری و آتش نشانی نبش خیابان تاجیکستان ابودر حضور داشتند و پیش از این آتش خاموش شد. در تمام قسمت های خودرو توزیع می شود.

جسد در صندوق عقب خودرو پیدا شد.

پس از انجام عملیات اطفای حریق، داخل خودرو توسط ماموران کلانتری و آتش نشانی مورد بازرسی قرار گرفت و جسد مردی 50 ساله در صندوق عقب خودرو که دچار شکستگی شده بود، پیدا شد. . پشت سر به دلیل اصابت چیزی سخت. (با توجه به اقدام سریع مسئول ایستگاه آتش نشانی برای مهار و اطفای حریق، بر اثر آتش سوزی به بدنی آسیب نرسیده است).

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی

به دستور بازپرس شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. پلیس برای بررسی

قربانی را شناسایی کنید

با بررسی قطعات خودرو سمند زرد رنگ، به گفته اعضای خانواده وی (همسر و سه دختر)، مشخص شد خودرو متعلق به «مجید» (47 ساله) است. در 4 دسامبر به خانه بازگشت و به محل سکونت خود بازگشت. در شهر کرج برنگشت. در جریان تحقیقات تایید شد که خانواده مقتول به عنوان «افراد گمشده» به پلیس راج شکایت کردند.

همسر مقتول در رابطه با موضوع همسر مفقود شده خود گفت: همسرم ساعت 5 صبح روز 13 دی ماه طبق روال روزانه خود قصد حضور در سرویس مدرسه را داشت اما بعد از آن. نه به خانه برنگشت و نه تلفنی دریافت کرد، نه خدمتکار اوست و نه دخترش.

تحقیقات پلیسی یک ساله

در پرونده قتل «مجید» در اولین تحقیقات پلیسی، بازپرس به اطلاعاتی که کمکی به رسیدگی به این پرونده کند، پیدا نکردند اما تحقیقات ویژه پلیس همچنان در دستور کار قرار داشت. کارآگاهان اداره دهم تا پایان با اطلاع از سوء تفاهم بین مقتول و همسرش، همسر مقتول به نام «مریم» (42 ساله) اغلب قصد ترک همسرش را داشت که مقتول با این درخواست مخالفت کرد. اما مریم در تحقیقات اول به شدت امتناع کرد.

شناسایی نفر دوم

با وجود اینکه مریم اظهار داشت که با مقتول اختلافی وجود ندارد، اما دستور کار بازپرس بررسی این فرضیه بود که «به قصد ازدواج با فرد دوم ارتکاب جنایت کرده است». «حسین»، پسر عموی مریم (50 ساله) را شناسایی کنید. در تحقیقات پلیسی از «حسین» نیز مشخص شد که وی مدتی پیش با وجود داشتن سه فرزند از همسرش جدا شده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، بازپرسان برای جلوگیری از انکار دلیل اقدام برای ازدواج با حصه و مریم، این دو نفر را تحت بازداشت پلیس قرار دادند و در نهایت در 11 اسفندماه با هم دستگیر شدند. و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

اعتراف به جرم

علیرغم تمامی شواهد و مدارک کشف شده، «حسین» و «مریم» در اولین تحقیقات منکر اطلاع از نحوه وقوع جنایت شدند. هر یک از دو مرد ابتدا و حسین در نهایت به جرم خود اعتراف کردند.

حسین در اعترافاتش به بازپرس گفت: من و مریم از مجردی همدیگر را دوست داشتیم و به فکر ازدواج بودیم اما به دلیل مخالفت شدید هر دو خانواده به خصوص مریم موفق نشدیم. در ازدواج و هر یک از ما ازدواج متفاوتی ایجاد کردیم. ما تشکیل خانواده دادیم، از همدیگر خبر نداشتیم تا اینکه در مراسم یادبود یکی از اقوام با هم آشنا شدیم – بعد از سالها هیچ خبری نشد.

از همین جا بود که با هم آشنا شدند و مریم در صحبت هایش گفت که از زندگی خود راضی نیست و به ترک همسرش فکر می کند اما آمادگی این کار را ندارد. این مورد ما را بر آن داشت که قتل‌ها را متقابل طراحی کنیم. مریم آماده شد و کلید ورودی محوطه محل زندگیش را به من داد.

ساعت 4 صبح روز 4 ژانویه، در انباری در پارکینگ مخفی شدم. قبل از آن مریم گفته بود که شوهرش هر روز ساعت 5 از خانه خارج می شود و قصد دارد در مراسم مدرسه شرکت کند. مقتول در حالی که قصد سوار شدن به خودروی خود را به داخل پارکینگ می‌کشید، از پشت مورد حمله قرار گرفت و با یک میله برقی مورد ضربات چاقو قرار گرفت. [ ارتکاب جنایت ] با قانع شدن چند ضربه به سر و گردن مقتول زدم.

دقایقی بعد مریم وارد پارکینگ شد و به هم کمک کردیم از صندوق عقب بیرون بیایم. مریم بلافاصله قبل از بیدار شدن بچه ها به خانه برگشت و خودروی مقتول را با جسد در صندوق عقب از مجتمع برد. با تاکسی به شهریار رفتم اما به دلیل هوای معتدل مجبور شدم ماشین را بیرون پارک کنم تا بعد از تاریک شدن هوا به تهران برسم. پس از تاریک شدن هوا، خودرو را به سمت خیابان تهران-ابوذر (محلی که خودرو به آتش کشیده شده بود) بردم و از سکوت جاده در تاریکی شب استفاده کردم و به سرعت آن را به آتش کشیدم. صحنه را ترک کرد

مریم چاره ای جز پذیرش حقیقت بر اساس اعتراف صریح حسین مبنی بر طراحی جنایت و کمک به همسر مقتول در جنایت ندارد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعترافات صریح هر دو متهم، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و هر یک و هر دو متهم در بازداشت به سر می برند. اطلاعات تکمیلی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا