حوادث

کلاهبرداری ۱۲۰ میلیونی با حساب جعلی اینستاگرام

رئیس پلیس فتای استان تهران از دستگیری عامل کلاهبرداری 120 میلیونی با ایجاد حساب کاربری جعلی در یک شبکه اجتماعی خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، سرهنگ سید نظام موسوی در تشریح جزئیات این خبر گفت: چندی پیش یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا از ایجاد اکانت جعلی مشابه با شاکی در یکی از شبکه های اجتماعی توسط فردی ناشناس خبر داد. و از این طرف پیام به دوستان و نزدیکان این شخص ارسال می شود. شاکی همچنین گفت: این فرد از طریق این حساب جعلی مبلغ 120 میلیون ریال از دوستان خود دریافت کرده و در واقع کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی غرب استان تهران ادامه داد: در تحقیقات اولیه و اقدامات ویژه ماموران، مشخص شد که کلاهبردار افراد معتمد را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام شناسایی و برای ارسال پیام به نام آنها اکانت جعلی ایجاد کرده است. به بستگان خود خانواده های این افراد به بهانه نیاز مبرم به پول از آنها کلاهبرداری کرده اند.

وی اظهار داشت: اعضای پلیس فتا با اقدامات فنی و راهکارهای ویژه پلیسی هویت خود را شناسایی کرده اند. و در حالی که متهم در عملیات پلیسی بود دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

موسوی در خصوص انتقال متهم به مقر و تحقیقات پلیسی گفت: این مرد در تحقیقات انجام شده ابتدا منکر ارتکاب جنایت شد اما پس از بررسی اسناد و مدارک موجود به ارتکاب جرم اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران، پلیس فتای گفت: برای متهمان دستگیر شده، اتهامات وارده تشکیل و این فرد برای ادامه تحقیقات جنایی روانه دادسرا شد.

وی به شهروندان و به ویژه کاربران فضای مجازی هشدار داد که در صورت مواجه شدن با اینگونه پیام ها با مراجع ذیربط تماس گرفته و پس از بررسی صحت موضوع نسبت به واریز وجه یا ارسال مدارک و مدارک شناسایی اقدام کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا