اجتماعی

بررسی وضعیت تامین سوخت زمستانه نیروگاه‌های کشور در کمیسیون انرژی مجلس

سخنگوی کمیسیون انرژی اعلام کرد؛

ملک شریعتی گفت: – این کمیسیون در جلسه امروز بر تشکیل «معاونت راهبردی مدیریت انرژی» زیر نظر ریاست جمهوری تاکید می کند و باید «صندوق بهره وری انرژی» در این معاونت ایجاد شود. امیدواریم این موضوع در لایحه بودجه وزارت نفت مطرح و در نهایت به تصویب برسد.

به گزارش خبرگزاری آنا، مالک شریعتی نیاسر از گروه سیاستگذاری روز شنبه در جلسه توجیهی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور معاونان وزیر نفت و نیرو برای بررسی وضعیت تامین سوخت زمستانی نیروگاه های کشور خبر داد. . .

به گفته سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس یازدهم، امروز جلسه فوق العاده کمیسیون انرژی در دستور کار وضعیت تامین سوخت نیروگاه در فصل زمستان است. با برگزاری جلسات متعدد نظارت بر نفت و انرژی و کمیسیون انرژی مجلس، سال 1400 را بدون مشکل انرژی در زمستان خانگی و صنعتی پشت سر گذاشتیم و سایر اقدامات انجام شده را در تابستان 1401 دنبال خواهیم کرد. مشکل چندانی در تامین برق مردم وجود نداشت.

شریعتی ادامه داد: اکنون در پی آن رویه پسندیده، جلسه ای برای تامین سوخت نیروگاه ها در زمستان پیش رو تشکیل داد و گزارش مسئولان وزارت نیرو را در خصوص نیروگاه ها و نیاز آنها استماع کرد. ظرفیت عرضه نفت وزارت نفت از جمله شرکت ملی گاز، شرکت ملی پالایش و پخش را تایید کرده ایم.

خوشبختانه در این جلسه با توجه به همکاری دو وزارتخانه و نظارت کمیسیون انرژی، تمهیدات خوبی اندیشیده شده تا امسال با مشکل تامین سوخت مواجه نشویم.

یکی از اعضای شورای اسلامی با اشاره به اینکه راهکارهای کوتاه مدت و میان مدت برای تامین سوخت از سوی کمیسیون های مربوطه ارائه شده است، خاطرنشان کرد: از جمله اینکه کمیسیون انرژی بر تشکیل «معاونت راهبردی مدیریت انرژی ملی» به عنوان معاونت زیر نظر ریاست جمهوری تأکید دارد، «صندوق بهره وری انرژی» نیز در همین معاونت تشکیل شود، بنابراین امیدواریم. این موضوع از سوی وزارت نفت در لایحه بودجه 1402 ارائه و به تصویب نهایی رسیده است.

به گفته شریعتی، این اقدامات به کنترل و جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری و برخی اصلاحات در سال‌های آتی به ویژه با ارتقای راندمان نیروگاه‌های کم‌بازده کشور کمک می‌کند – «رفع موانع ماده 10 قانون. توسعه برق. صنعت» و در این راستا به وزارتخانه‌های نیرو و نیرو تکلیف کرده است – در سال‌های آتی بدون استرس و با راندمان بالا به نتایج مطلوب رسیده و سوخت نیروگاه‌ها را تامین کنند. محصول و عرضه مورد نیاز کشور.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا