بین الملل

کربی: مانورهای آمریکا و متحدانش علیه تحریکات پیونگ‌یانگ ادامه دارد

یک مقام آمریکایی گفت که ایالات متحده به تمرینات نظامی دوجانبه و سه جانبه با کره جنوبی و ژاپن ادامه خواهد داد و توانایی خود را برای دفاع در برابر “تحریک های کره شمالی” افزایش خواهد داد.

به گزارش دانا نیوز، خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه از کره شمالی خواست تا وارد گفتگو شود.

کربی در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی گفت: ما با همه متحدان و شرکای خود برای ادامه فشار بر پیونگ یانگ کار می کنیم. من می گویم بدیهی است که ما حاضریم با کیم جونگ اون[رهبر کره شمالی]بنشینیم و راهی برای هدایت یک مسیر دیپلماتیک و خلع سلاح هسته ای خلیج بدون هیچ پیش شرطی پیدا کنیم. ما همچنان بر آن پیشنهاد ایستاده ایم.

مقامات آمریکایی گفتند کره شمالی به پیشنهاد واشنگتن پاسخ نخواهد داد.

جان کربی بر لزوم آمادگی نظامی برای مقابله با «تجاوز احتمالی» کره شمالی تاکید کرد.

ما تضمین خواهیم کرد که توانایی دفاع از خود و متحدانمان – ژاپن و کره جنوبی – را از هر چیزی که برای محافظت از آنها نیاز داریم، داریم. به همین دلیل است که ما همچنان در تلاش هستیم تا هوش خود را در آن نقطه از جهان ارتقا دهیم و از نظر آمادگی نیز اطمینان حاصل کنیم. از منظر نظامی، ما آماده دفاع از خود و متحدانمان هستیم. شاهد فعالیت های دوجانبه بیشتری بین ما و شرکایمان خواهید بود.

از اواخر سپتامبر، کره شمالی حدود 40 موشک بالستیک و صدها گلوله توپ شلیک کرده است، در حالی که ایالات متحده مانورهای نظامی مشترک با متحدان خود را یک اقدام تحریک آمیز می داند.

کربی گفت که ایالات متحده به برگزاری مانورهای نظامی مشترک با متحدان خود ادامه خواهد داد. وی گفت: شما شاهد فعالیت های دوجانبه بین ما و شرکای ما بوده اید. دریل ها و ترکیب های سه گانه را دیده اید و این روند ادامه دارد.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی همچنین از پکن خواست تا به کاهش تنش ها کمک کند. وی گفت: چین بر پیونگ یانگ نفوذ دارد. ما می خواهیم از این نفوذ برای پیشبرد و بهبود امنیت منطقه ای استفاده کنیم. آنها تاکنون هیچ علاقه ای به اعمال فشار بر پیونگ یانگ نشان نداده اند و ما می دانیم که می توانند. بنابراین ما می خواهیم به کار خارج از آن ادامه دهیم و مطمئن شویم که آماده هستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا