استان ها

دانشجو باید نقش هدایتگری داشته باشد

دانا نیوز/ آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه طلبه مؤذن جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه 25 آذرماه در گفتگو با نمایندگان تشکل های دانشجویی منطقه، بار اصلی فعالیت های دانشجویی را تقویت فرهنگ دینی، حفظ نشاط آن دانست. و کارایی، جلوگیری از هرج و مرج و جلوگیری از درگیری های جدی است.

دانشجویان ما با استناد به فعالیت‌های جدید و امیدوارکننده در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی کارهای زیادی انجام داده‌اند، اما فضا آنقدر غبارآلود است که این مسائل را نشان نداده‌اند.

امام جمعه بریز گفت: نظر فعالان دانشجویی همواره در موضوعات مختلف به دولت و مردم بستگی داشته و همچنان پیگیر آن هستند که نمونه آن یادداشت های دانشجویی دکتر چمران است.

وی ادامه داد: دانشجویی که رشد تحصیلی خود را با رشد شخصیت در بستری مانند دانشگاه همسو کرده است، سرمایه اجتماعی و گروه نخبگان این جامعه است.

یادمان باشد 25 آذرماه سالگرد شهادت سه دانشجوی آزادیخواه و انقلابی و یادآور دانشگاهی است که نه تنها زیربنای رشد علم و دانش، بلکه مهد اسلام و اندیشه های انقلابی بود.

امام جمعه بریز گفت: با نگاهی دقیق به تحولات دهه های اخیر نقش تاثیرگذار دانشگاه را در همه تحولات می توان دید و دانشجو همواره محور اصلی لحظه است اما هماهنگی با عالی اسلامی اهداف، جنبش دانشجویی کشور را متمایز از جنبش دانشجویی کشورهای دیگر و فرصتی بی نظیر می کند.

با اشاره به اینکه این پتانسیل ها تهدیداتی هم دارد، یکی از این تهدیدها کار سیاسی است، بزرگان کشور طعمه بازی سیاسی دانشجو نیستند، بلکه بر تفکر سیاسی تاکید دارند.

وی خاطرنشان کرد: اصل دانش آموز باید رعایت شود و نسل دانش آموز نقش رهبری داشته باشد. توصیه ها تبیین رهبری سیاسی و تساهل متقابل است.

امام جمعه بریز گفت: با توجه به شرایط کنونی و جنگ هماهنگی که برای دانشگاه ها در نظر گرفته اند، آنچه بیش از هر زمان دیگری نیاز است این است که همه حرف و اعتراض داشته باشند، اما اعتراض نباید به خشونت تبدیل شود.

وی در ادامه با اشاره به روحیه انتقادپذیری در دانش آموزان خاطرنشان کرد: این روحیه باید زنده بماند و از نظر نقد اشکالی ندارد اما باید منصف بود و انتظار می رود دانش آموزان صادق تری در مدار انصاف در حوادث قدم بردارند. . و قضاوت وقایع

دانشگاه مرکز معنویت است چون علم ارزش معنوی و معنوی دارد، کسانی که فکر می کنند دانشگاه جایی است که محدودیت های دینی کم می شود در دوره پهلوی اول گیر کرده اند.

الحش افزود: طلبه باید سیاسی باشد نه کارگر سیاسی، یعنی به مسائل سیاسی اشراف بیشتری داشته باشد تا در روز مشکل تصمیم خوبی نگیرد، اما دانشجویی است که دانشجو. سیاستمداران و کارگران سیاسی اینگونه نیستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا