اجتماعی

کریستال درمانی چیست؟/ با اثر شفابخش کریستال آشنا شوید

به گزارش خبرگزاری اخبار آنلایندرمان کریستال یک روش درمانی جایگزین است که در آن از کریستال ها و سایر سنگ ها برای پیشگیری و پیشگیری از بیماری استفاده می شود. طرفداران این روش بر این باورند که کریستال ها به عنوان کانال های شفابخش عمل می کنند و به انرژی مثبت و شفابخش اجازه ورود به بدن را می دهند و انرژی های منفی که باعث بیماری می شوند را خنثی می کنند.

اما اگرچه کریستال درمانی در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است، اما این درمان جایگزین در بین پزشکان و دانشمندان که از کریستال درمانی به عنوان “شبه علم” یاد می کنند، محبوبیتی ندارد.

از نقطه نظر علمی، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه کریستال ها می توانند بیماران را شفا دهند وجود ندارد، زیرا اساساً بیماری ها هرگز به دلیل جریان انرژی به بدن ایجاد نمی شوند. همچنین هنوز هیچ تحقیق علمی نشان نداده است که کریستال ها و سنگ های قیمتی با ترکیب شیمیایی یا رنگ متفاوت می توانند بیماری خاصی را درمان کنند.

آیا این کریستال های زیبا شفابخش هستند؟  / تصویر

پیتر هانی، استاد علوم معدنی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، در سال 2021 به واشنگتن پست گفت: «من از هیچ تحقیقی که توسط بنیاد ملی علوم در مورد قدرت شفابخشی کریستال‌ها انجام شده است، اطلاعی ندارم.

علاوه بر این، اگرچه گفته می‌شود کریستال‌ها دارای انرژی هستند، طبق فرمول انرژی جرم-انرژی آلبرت انیشتین (متناسب با جرم و انرژی) E=mc^2، هیچ تبادل انرژی بین کریستال‌ها و انسان وجود ندارد.

با این حال، درمان‌های کریستال هنوز در اسپاها و کلینیک‌های سلامتی New Age محبوب هستند و گاهی اوقات در ماساژهای مختلف و درمان‌های ریکی گنجانده می‌شوند. استفاده از کریستال ها در چنین مکان هایی می تواند به آرامش افراد کمک کند، البته این تاثیر هنوز با شواهد علمی ثابت نشده است.

متن کامل این گزارش اینجا بخوانش.

227227 سال

دکمه بازگشت به بالا