حوادث

برف و باران در جاده‌های ۹ استان/ کاهش ترددهای جاده‌ای و انسداد ۷ محور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجهه از بارش برف و باران در جاده های 9 منطقه کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با دانا نیوز. وی درباره وضعیت جوی جاده های کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راه در سراسر کشور، در اکثر محورهای مناطق مازندران، تهران بارش برف و باران وجود دارد. البرز، سمنان، قزوین، قم، مرکزی، کرمان و گیلان گزارش شده است. بر اساس پیش بینی هواشناسی طی ساعات آینده احتمال افزایش بارندگی در سایر مناطق وجود دارد.

اضافه: در این راستا رانندگان و مسافران از سفرهای غیرضروری خودداری کنند، اما در صورت ناچار به سفر، رانندگان با توجه به ماهیت راه‌ها و جاده‌ها با سرعت معقول رانندگی کرده و فاصله مناسبی را با وسیله نقلیه روبروی خود رعایت کنند. مسافران در طول سفر لباس گرم و غذای مناسب به همراه داشته باشند. استفاده از لاستیک زنجیر برای عبور از گردنه های برف گیر الزامی است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره وضعیت ترافیک جاده ای نیز بیان کرد: بر اساس گزارش ها، تردد در آزادراه قزوین – کرج از گلشهر، مهرشهر و استاندارد حدفاصل تا پل فردیس پرحجم اما روان است. ترافیک در آزادراه کرج – قزوین در محورهای مهرشهر، گلشهر، حصارک و کمالشهر و همچنین محدوده تهران – ساوه نسیم شهر سنگین اما روان است.

شیرانی درباره محورهای مسدود شده نیز گفت: محور قدیم کهرم آباد – پلدکتر تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد در جاده جایگزین خرم آباد – پل زال و محور خرم آباد -کودشت انجام می شود. همچنین محورهای ریگان – ایرانشهر، لاسم – ارجمند، وزک – بلده، سروآباد – پاوه، سی شیر – پادنا و محورهای جدید هشتگرد – طالهخان تا اطلاع ثانوی مسدود است.

به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجهه، میانگین تردد در جاده های کشور بر اثر بارندگی های اخیر کاهش یافته و نسبت به مدت مشابه روز گذشته 8.5 درصد کاهش داشته است. .

بیشتر بخوانید:

این نکات فنی را هنگام رانندگی در زمستان رعایت کنید

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید.

شیرانی با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره تماس بگیرند و با توجه به وضعیت جوی و ترافیک فعلی جاده و همچنین بسته بودن و بسته بودن محورها، مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند. محدودیت های ترافیکی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا