بین الملل

پدرخوانده عادی سازی روابط بین بحرین و اسرائیل کیست؟

پایگاه خبری تحلیلی «اطلاعات آنلاین» که در زمینه مسائل اطلاعاتی تخصص دارد، نفوذ روزافزون ناصر بن حمد بن عیسی آل خلیفه، فرمانده گارد سلطنتی، مشاور امنیت ملی و رئیس شورای عالی جوانان و ورزش بحرین را فاش کرده است. . ، در هیئت حاکمه این کشور.

این وب سایت در گزارش خود به نقش محوری ناصر بن حمد، پسر شاه بحرین، در تلاش های خستگی ناپذیر برای کنترل سرویس های امنیتی و اطلاعاتی این کشور کوچک خلیج فارس و رهبری عادی سازی روابط اشاره می کند. وی به دخالت یمن با رژیم صهیونیستی و همچنین دخالت بحرین در حمله سعودی اشاره کرد.

به گزارش اینتلیجنس آنلاین، ناصر بن حمد تلاش می کند تا با هزینه برادر مادرش، ولیعهد، سلمان بن حمد، سرویس های امنیتی و اطلاعاتی را کنترل کند. در طول سال‌ها، او مسئولیت‌های گسترده‌ای را در کاخ منامه به‌ویژه در کاخ منامه به دست آورده است

چند ماه پس از آن اعتراض، پدرش او را به عنوان فرمانده گارد سلطنتی منصوب کرد و این نقطه آغازی بود تا شاهزاده جوان به صعود از درخت نفوذ در هیئت حاکمه بحرین ادامه دهد. وی در سال 2019 به عنوان مشاور امنیت ملی منصوب شد وی در سال 2020 به عنوان دبیرکل شورای عالی دفاع، بالاترین مقام دفاعی بحرین منصوب شد.

بر اساس این گزارش، شاهزاده جوان پس از تصرف این مناصب مهم، در دو موضوع مبارزه با جنبش «انصارالله» در یمن، انزوای قطر در منطقه و مقابله با ایران، شروع به کنترل استراتژی سیاست خارجی کشور کرد.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که «سلمان بن حمد» (ولیعهد – اولین پسر پادشاه) مدیر کل سرویس اطلاعاتی بحرین است، اما رابطه ویژه پدرش با «ناصر بن حمد» علیرغم روابط حسنه وی با شاخه‌های مختلف بحرین آسیب می‌بیند. وزارت دفاع.

علاوه بر این، ناصر بن حمد از طریق مدیریت یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی به نام Infinity Capital – که از آن برای پیشبرد منافع خارجی خود استفاده می کند – نفوذ اقتصادی خود را در کشور افزایش داده است.

این گزارش رابطه شاهزاده بحرین و امارات را به طور کلی و با محمد بن زاید، رئیس جمهور امارات متحده عربی روشن می کند و می گوید که ناصر بن حمد در سال 2009 با شیخ بنت محمد بن راشد آل مکتوم ازدواج کرد و یکی از آنهاست. . دختران: ازدواج با امیر دبی، محل ارتباط بحرین با «محمد بن زاید» و «تهنون بن زاید» به عنوان مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی و همکاری با دشمن صهیونیستی برای سازماندهی مجدد ساختار امنیتی منطقه. آمریکا.

«اطلاعات آنلاین» در این گزارش شاهزاده بحرینی را عادی بودن خدا با دشمن اسرائیل معرفی کرد و افزود: پس از میزبانی هیئتی از سازمان موساد اسرائیل در دفتر آنها در دربار سلطنتی در سال 2011 قبل از «توافق ابراهیم» در سپتامبر 2020، ناصر همچنین عاملی در قلب استراتژی بین‌المللی بحرین است که واردات لوازم الکترونیکی اسرائیل بوده است. این به ناصر دسترسی انحصاری به نرم افزار جاسوسی پگاسوس شرکت اسرائیلی NSO داد. استفاده او از این نرم افزار جاسوسی علیه بسیاری از فعالان بحرینی دلیل ارتباط نزدیک او با امنیت بود.

310310

دکمه بازگشت به بالا