اجتماعی

طرح بنیاد ملی نخبگان برای جذب برگزیدگان المپیادهای دانش‌‏آموزی

بنیاد ملی نخبگان در قالب طرحی ویژه از برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی و نفرات برتر آزمون سراسری با جذب در رشته های اولویت دار کشور (طرح دکتر ایجی) حمایت می کند.

به گزارش دانا نیوز، با تایید مشترک بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدال‌های طلا، نقره و برنز کشوری المپیاد ملی دانش‌آموزی مصوب شورای عالی فرهنگ ادبیات انقلاب، ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم، مهارت های فکری با ورودی سازمان ملی گسترش و همچنین افرادی که در کنکور سراسری در رشته های ریاضی و علوم فنی، علوم تجربی و انسانی از 1 تا 100 کسب کرده اند. گروه های آزمایشی و 1 تا 50 در کنکور سراسری هنر و زبان های خارجی در رشته های هدف اولویت دار از طرح مذکور از مزایایی برخوردار خواهید شد.

مناطق تحت پوشش این طرح عبارتند از:

رشته های گروه «علوم پایه» عبارتند از: آمار، آمار و اندازه گیری آموزشی، دکتری پیوسته فیزیک، ریاضی و کاربرد، زمین شناسی، زیست شناسی جانوری، زیست سلولی و مولکولی، زیست شناسی دریایی، زیست شناسی گیاهی، شیمی کاربردی، شیمی محض، فیزیک، بیوتکنولوژی.

رشته های گروه علوم انسانی: ایران شناسی، باستان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی، جغرافیا، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، علوم تربیتی، علوم قرآن و حدیث، مبانی فقه و حقوق اسلامی، فلسفه، معارف اسلامی.

رشته های گروه “مهندسی کشاورزی”: علوم و مهندسی آب، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی خاک، علوم و مهندسی صنایع غذایی، مهندسی اقتصاد کشاورزی، مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی.

برندگان این طرح در طول تحصیل با حفظ شرایط انعطاف پذیر از تسهیلات زیر بهره مند خواهند شد.

پذیرش به عنوان استعداد شایسته در دوره های آموزش عالی تا مقطع دکتری تخصصی در رشته های هدفمند در دانشگاه های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

انجام فعالیت های علمی و اجرایی در کشور در مدت تحصیل در رشته های مورد نظر، به شرط گزینش و قبولی، به میزان حداقل حقوق تعیین شده توسط شورای عالی کار، دریافت حمایت مالی ماهانه از کشور. بنیاد نخبگان

دریافت حمایت مالی از بنیاد ملی نخبگان برای اجرای طرح تشویقی و حمایتی از فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فناوری، خلاقانه و فرهنگی بر اساس طرح پیشنهادی منتخب و تایید ناظر.

بهره مندی از تسهیلات طرح خدمات جایگزین بنیاد ملی نخبگان (طرح شهید سید شیرازی).

برای دوره فوق دکتری بنیاد ملی نخبگان (طرحواره شهید دکتر چمران) پیشنهاد ویژه خدمت پس از اتمام دوره دکتری حداکثر به مدت 3 سال.

ارائه تسهیلات ویژه بنیاد ملی نخبگان برای استخدام در دستگاه های اجرایی و نهادهای علمی کشور (طرح شهید دکتر شهریاری).

بنیاد ملی نخبگان (پیشنهاد مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی) برای استادیاران جوان و ارائه خدمات جهت جذب هیات علمی در کشور.

ارائه تسهیلات جذب نیرو برای مؤسسات فناورانه و دانش بنیان بنیاد ملی نخبگان (طرح شهید تهران مقدم).

ارائه بیمه درمانی تکمیلی به برندگان طرح و اعضای خانواده آنها اعم از همسر و فرزندان تا پایان تحصیل در کشور.

اعطای کمک هزینه سفر به فرد منتخب طرح در مقطع دکتری ویژه جهت تحصیل در داخل یا خارج از کشور.

ارائه تسهیلات راه اندازی و حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان طبق قوانین و مقررات مربوط.

پوشش صندوق حمایت از بیمه درآمد بنیاد ملی نخبگان به میزان سنواتی که دانشجوی طرح پس از گذراندن دوره منتخب مقطع دکتری خاص و اقامت در کشور درخواست ارائه می کند. او در کشور و در رشته های مورد نظر تحصیل کرد.

بنابر اعلام بنیاد ملی نخبگان، در صورت قبولی در رشته مورد نظر، باید با مراجعه به سامانه سینا درخواست خود برای استفاده از تسهیلات این طرح را ثبت کنند. اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه برای دانش آموزان ارسال می شود تا برای سامانه سینا اقدام کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا