حوادث

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و نواحی ساحلی

هشدار هواشناسی در خصوص افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و نواحی ساحلی

سازمان هواشناسی نسبت به ارتفاع موج 1 تا 1.5 متر در سواحل و تا 2 متر در سواحل دریای خزر و همچنین در نواحی ساحلی و ساحلی گیلان و مازندران هشدار داده است.

به گزارش دانا نیوز، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه زرد رنگ آب و هوای دریایی و افزایش ارتفاع وزش باد از امروز (20 آذرماه 1389) و تا روز یکشنبه (13 آذرماه) ادامه داد و گفت: افزایش ارتفاع موج از 1 تا 1.5 متر در مناطق ساحلی به بالا. تا فاصله ۲ متری سواحل مناطق ساحلی همراه با بارش شدید باران در حاشیه دریای خزر، نواحی ساحلی و سواحل گیلان و مازندران پیش بینی می شود. این امر می تواند منجر به غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بنادر، شکستن تورهای ماهیگیری و آسیب و آسیب به قفس شود. تأسیسات دریایی اعم از شناورهای سبک و نیمه سنگین، محدودیت فعالیت های دریایی، ورود و خروج شناورها به بنادر، احتیاط در صید به ویژه در سواحل توصیه می شود.

به گزارش دانا نیوز، اخطار زرد به معنای وقوع یک رویداد جوی است که باعث اختلال در رفت و آمد و کار روزانه می شود. این هشدار برای یادآوری به مردم برای مواجهه با یک رویداد آب و هوایی کمی شدیدتر از حد معمول است. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا