اجتماعی

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روزپرستار

حضرت زینب (س) در پیامی از سوی وزیر بهداشت، درمان و درمان، میلاد و روز پرستار را به شما تبریک گفتند.

به گزارش دانا نیوز: به گزارش وبدا، در پیام دکتر بهرام عین اللهی:

“به نام خدا

ما عاشق زینب کبری (ره) عزیزمان هستیم. اینکه تاریخ تولد آن بیمار و اعتراض به نام روز پرستار است مسئولیت پرستاران عزیز را سخت تر می کند.

پرستاران منادی فداکاری و کرامت انسانی هستند. آنانی که در پرتو ایمان و فداکاری جانی تازه به ارواح بیمار و رنجور می بخشند، در کالبد جامعه جان می دمند و این حیات زاییده ایمان به خالق و عشق به خلقت را در سیمای یک «پرستار» باشکوه به نمایش می گذارند.

پرستاران تمام جان خود را فدای آرامش و آسایش بیماران کرده اند و به سرکار خانم زینب کبری (س) که مظهر صبر و بردباری است احترام زیادی قائل هستند. ایثار در میان زنان جهان.

تجلیل از افتخار پرستار تنها یک روز در سال نیست، بلکه پرستار به عنوان بنده ای صالح در پرتو عشق الهی در هر لحظه و لحظه پرچم این رسالت مهم انسانی خواهد بود که منعکس کننده روحیه سخاوت است. از خداوند

امروزه پرستاران در نزد مردم ما بیش از گذشته مورد تکریم و احترام هستند که این لطف و برکت خداوند است. فرشته رحمت پرستار بیمار است. چون به جسم و روح بیمار نگاه می کند. آنها به بدن بیمار کمک می کنند و بهبودی را تسریع می کنند و همچنین روح و روان او را آرام و تسکین می دهند.

انجام اقدامات پزشکی دقیق و دقیق، مراقبت از ایمنی بیمار، مدیریت اتاق های پر سر و صدا و استرس زا، مراقبت از خود و زیردستان، ارتقای دانش و انجام تحقیقات، شرکت در فعالیت های اجتماعی و خیریه، راهنمایی و هدایت بیماران، مراقبت معنوی و روشنگرانه در تامین امید و اعتماد، تهیه گزارش های مختلف و مهم، برنامه ریزی کار بخش و تقسیم کار بین آنها، ارائه گزارش و نظر به پزشکان و متخصصان پزشکی، هماهنگی و هدایت تیم پزشکی برای رفع نیازهای بیمار، پیشگامی در احترام به بیماران به ویژه سالمندان، مهربانی و دلسوزی در برخورد با کودکان مضطر، الگو بودن، کمک به دانش آموزان در امر آموزش و یادگیری، اداره خانواده و مراقبت از فرزندان، ایفای نقش معلم و مشاور سلامت در جامعه، یک پرستار کاری است که او انجام داد.

اگرچه وظایف مهم پرستاران در شرایط عادی کشور جای قدردانی دارد، اما حضور آنان در حماسه جنگ هشت ساله و دیدار با مدافعان معبد نقطه عطف و افتخاری برای این همکاران عزیز است. کشور. در پی همه گیری کووید 19 در سه سال گذشته صحنه های دیگری از فداکاری و فداکاری برای پرستاران عزیز کشورمان رقم خورده و شاهد عشق فداکارانه و کار فکری پرستاران در این سکو بوده ایم. با سایر متخصصان بهداشت زمانی که مبارزه با کرونا به عنوان خط مقدم حامیان سلامت سخت و طاقت فرسا بود، پرستاران برگ زرینی در تاریخ پرستاری کشورمان رقم زدند.

ضمن قدردانی از زحمات و فداکاری پرستاران محترم، روز پرستار را به تمامی جامعه پرستاری تبریک و تهنیت عرض نموده و برای سلامتی و سلامتی فداکاران مؤمن در راه نظام سلامت دعا می کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا