بین الملل

درخواست ترکیه از واشنگتن برای توقف حمایت از گروه‌های تروریستی در شمال سوریه

وزیر امور خارجه ترکیه از آمریکا و ناتو خواست حمایت و حمایت مالی از گروه های تروریستی مخالف ترکیه در سوریه را متوقف کنند.

دانا نیوز به نقل از الیوم روسیه گزارش داد مولود چاووش اوغلو که در نشست وزرای خارجه ناتو در بخارست پایتخت رومانی شرکت کرده بود، بر مشارکت واقعی آنکارا در مقابله با حملات تروریستی که ترکیه را هدف قرار می دهد، تاکید کرد.

آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود با بیان اینکه حمایت آمریکا از گروه های تروریستی کرد در سوریه به وضوح قابل مشاهده است، به جای اینکه از ترکیه بخواهد از عملیات نظامی در شمال سوریه خودداری کند، از آنها خواست از این رویکرد حمایت کنند.

وزیر خارجه ترکیه موضع دولت جدید سوئد را ستود و حمله تروریستی به استانبول را محکوم کرد، اما ناتو را به دلیل عدم برداشتن گام های مشخص در دنیای واقعی مورد انتقاد قرار داد.

مولود چاووش اوغلو همچنین خاطرنشان کرد که سوئد و فنلاند هنوز هیچ اقدام عملی برای اجرای درخواست ترکیه برای پیوستن به ناتو انجام نداده اند.

وی با اشاره به بحران اوکراین گفت که کشورش تمام تلاش خود را برای افزایش اعتماد بین روسیه و اوکراین انجام می دهد و از ناتو خواست از تشدید درگیری ها اجتناب کند و در جهت راه حل مسالمت آمیز بین مسکو و کی یف تلاش کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا