حوادث

کشف ۴۰ کیلوگرم مخدر شیشه در جنوب تهران/انهدام باند سرقت مسلحانه از خودروهای باری

فرمانده انتظامی شهرستان ری از کشف 40 کیلوگرم شیشه مواد مخدر صنعتی و انهدام پنج سارق مسلح در دو عملیات پلیسی خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، سرهنگ دوستعلی جلیلیان به تشریح دو ماموریت فرماندهان پلیس ری در روزهای اخیر پرداخت و گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با رصدهای اطلاعاتی از فعالیت یک باند سه نفره سوداگران مرگ در این شهرستان مطلع شد. بر اساس تحقیقات پلیسی، سه موتورسوار با استفاده از موتورسیکلت بین جوانانی که به مکان ها، پارک ها و اماکن تفریحی مختلف تردد می کردند، مواد مخدر شیشه توزیع می کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری موتورسیکلت و مشخصات ظاهری متهمان را در گشت های هدفمند شناسایی کرد و ادامه داد: همین سرنخ برای شناسایی مخفیگاه متهمان توسط ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی کافی بود. شرق تهران. با کسب این اطلاعات تیمی از ماموران پلیس پس از هماهنگی قضایی به مخفیگاه متهم اعزام و سه متهم را دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند.

وی در خصوص بررسی محل دستگیری این افراد اظهار داشت: ماموران در بازرسی از محل 40 کیلوگرم مواد مخدر شیشه که قابل توزیع در بین جوانان بود، کشف کردند. همچنین متهمان به جرم خود اعتراف کردند.

تیم سرقت کامیون های زرهی را نابود کنید

جلیلیان از انهدام گروهی از سارقان مسلح در جنوب تهران خبر داد و گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت مسلحانه از کامیون در محورهای همجوار شهرستان ری، سارق یا سارقان را شناسایی و دستگیر کردند. و با بررسی سرنخ هایی را که پیدا کردند جمع آوری کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: تیم عملیات پلیس آگاهی پس از شناسایی محل و انجام هماهنگی های لازم قضایی در عملیات جداگانه و هماهنگ هر پنج باند را به طور همزمان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین از مخفیگاه این افراد بازدید و در آن زمان دو خودروی مسروقه، یک قبضه اسلحه با 50 فشنگ، مقدار زیادی برنج و پسته، انواع لوازم یدکی خودروهای داخلی و خارجی، فرش، پارچه و …. و ثبت شد.

جلیلیان به گفته کارشناسان ارزش این اموال بیش از 20 میلیارد ریال است و از متهمان تحقیق و در تحقیقات انجام شده به جرم خود اعتراف کردند. همچنین 15 ملک مفقودی شناسایی و به پلیس آگاهی ارجاع شد. شناسایی سایر دارایی های مفقود نیز در دستور کار ماموران قرار دارد.

به گفته وی، در هر دو ماموریت برای متهمان اتهامات جداگانه ای تشکیل و این افراد برای کشف جرم به دادسرا اعزام شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا