حوادث

هشدار پلیس فتا نسبت به نصب بدافزار در پوشش بازی‌های موبایلی

رئیس مرکز بررسی و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای فرجا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان با نرم افزارهای مخرب موسوم به بازی موبایل هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با دانا نیوز. برخی از کاربران گفته اند که نرم افزار برخی از بازی های موبایل را از منابع معتبر و غیرقابل اعتماد روی تلفن همراه خود نصب می کنند. یا سایت های دانلود غیر رسمی با مشکلاتی مانند سوء استفاده از اطلاعات هویتی، دسترسی به تصاویر خصوصی و … مواجه می شوند.

وی با بیان اینکه شهروندان مراقب نرم افزارهای مخربی باشند که می توانند به نام بازی های موبایلی بر روی تلفن همراه خود نصب کنند، گفت: سودجویان و مجرمان سایبری می توانند بدافزارها و مجموعه ای از نرم افزارهای مخرب را از این طریق وارد گوشی های تلفن همراه کنند. به این ترتیب می توانید از اطلاعات موجود در تلفن همراه سوء استفاده کنید. دسترسی به اطلاعات حساب بانکی، سوء استفاده از تصاویر و اطلاعات شخصی، سوء استفاده از اطلاعات هویتی و موارد دیگر از جمله این موارد است.

رجبی همچنین درباره شگردها و شگردهای این متقلبان گفت: کلاهبرداران فایل های این نرم افزارها مانند فایل فشرده بازی های موبایل، نسخه اصلی بازی و … را در کانال ها و گروه ها تحت عنوان پیام رسان ها یا دانلود نرم افزارهای غیررسمی آپلود می کنند. پس از نصب سایت ها و نرم افزارها بر روی گوشی، فعالیت مجرمانه خود را آغاز می کنند.

فاطی فرجا، رئیس مرکز پیشگیری و رسیدگی به جرایم سایبری پلیس آگاهی افزود: برای پیشگیری از این گونه جرائم، کاربران تلفن همراه باید نرم افزار و بازی های موبایل مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنند و به مجوزی که نرم افزار از آنها می خواهد توجه کنند. گوشی های موبایل هنگام نصب شهروندان به نرم افزارهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی توجه نکنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا