بین الملل

چالش تازه پنتاگون؛ خودکشی 3 ملوان آمریکایی در یک ماه

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، سه ملوان نیروی دریایی آمریکا در کشتی «نورفولک» طی هفته های اخیر بر اثر خودکشی جان باختند.

به گزارش سایت «یاهو نیوز»، «مارک وارنر» و «تیم کین» دو قانونگذار آمریکایی تایید کردند که این سه تفنگدار دریایی آمریکا در ماه نوامبر جان باختند.

بر اساس این گزارش، هر سه ملوان در پایگاه دریایی نورفولک و در بخش تعمیر و نگهداری کشتی های نظامی کار می کردند. ارتش آمریکا هنوز در مورد این افراد اظهار نظری نکرده است.

سناتور کین گفت که مستقیماً با فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده در مورد این موضوع خودکشی صحبت خواهد کرد. او گفت که موضوع خودکشی نظامی چالش بزرگی است که جامعه نظامی آمریکا با آن مواجه است.

کین در بیانیه ای گفت: از اطلاع از مرگ این سه ملوان بسیار متأسفم. “به عنوان رئیس کمیته فرعی خدمات مسلح سنا، یکی از اولویت های من این است که اطمینان حاصل کنم که همه اعضای ارتش ما به خدمات بهداشت روان دسترسی دارند.”

وی افزود: پنتاگون از این چالش آگاه خواهد بود و تلاش خواهد کرد منابع اضافی بهداشت روانی را در بودجه دفاعی سالانه در اختیار ارتش آمریکا قرار دهد.

این در حالی است که 8 ماه پیش سه ملوان در ناو USS George Washington در نورفولک جان خود را در یک هفته از دست دادند.

برخی از مقامات نظامی ایالات متحده دلایل مختلفی از جمله فرماندهان سختگیر و برنامه آموزشی سنگین را به عنوان دلایل ذکر کردند.

بر اساس گزارش سالانه وزارت دفاع ایالات متحده، بین سال های 2015 تا 2020، میزان خودکشی در میان ارتش آمریکا 41.4 درصد افزایش یافته است.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در بیانیه ای گفت: یافته های این گزارش تکان دهنده است. میزان خودکشی در میان سربازان آمریکایی و خانواده های آنها هنوز بسیار بالاست.

انتهای پیام/ م
این مقاله را به صفحه اول ارجاع دهید

دکمه بازگشت به بالا