بین الملل

حزب‌الله: تلاش‌های آمریکا برای هدف قرار دادن مقاومت ناکام ماند

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد: تمام تلاش های آمریکا برای حمله و نابودی مخالفان و دور نگه داشتن نسل جوان از فرهنگ و انتخاب اعتراض شکست خورده است و واشنگتن نیز چنین نکرده است. او به اهداف خود رسید.

به گزارش دانا نیوز، به نقل از پایگاه اینترنتی المیادین، علی عتفوش، رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی در نماز جمعه گفت: سیاست تلاش شدید، محاصره، محاصره، گرسنگی و بر هم زدن شرایط معیشتی و مالی موجب شده است. در پایان دادن به مقاومت مردم و فشار بر مردم لبنان موفق نبوده و به نتایج مطلوبی منجر نشده است.

وی افزود: امروز بعد از اینکه در محاصره قرار گرفتند به فکر ایجاد هرج و مرج، فروپاشی، ویرانی، بی ثباتی هستند و فکر می کنند این وضعیت می تواند مقاومت لبنان را از بین ببرد، اما حیله گر هستند زیرا نسل های مقاومت که آنها را شکست دادند. در هر مرحله و نقشه هایشان شکست خورده، اجازه ندهید کشور را نابود کنند یا ثبات و وحدت آن را هدف قرار دهند.»

شیخ اوتبوش گفت: تا زمانی که این نسل و آیندگان ایمان، آگاهی، هوش، اراده مقاومت، فرهنگ و اراده داشته باشند، تا زمانی که روحیه شهادت طلبی داشته باشند، دشمن به اهداف و خواسته های شیطانی خود نمی رسد. او نتوانست مردم لبنان را بکشد.

آنها تاکید کردند: یکی از راه های شکست طرح جدید آمریکا برای بی ثبات کردن کشور، انتخاب رئیس جمهوری است که وحدت مردم لبنان و حفظ صلح داخلی، حفاظت از کشور و اولویت دادن به منافع ملی را در اولویت قرار دهد.

عطفوش گفت: راه کلیدی این امر اجماع و اجماع است وگرنه در دایره خالی می مانیم زیرا بدون اکثریت مجلس هیچکس نمی تواند اراده خود را بر دیگران تحمیل کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا