اجتماعی

خدمات مرتبط با کاشت حلزون شنوایی رایگان می‌شود

دانا نیوز/ بوشر به گفته معاون پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خدمات مربوط به کاشت حلزون با اجرای طرح ملی کاشت حلزون در کشور رایگان خواهد بود.

دکتر احمد یزدان پناه روز شنبه 30 آبان ماه در نشست مشترک با نمایندگان سازمان خیریه استان بوشهر گفت: غربالگری و شناسایی کودکان دارای مشکلات شنوایی منطقه توسط معاونت بهداشتی و درمانی استان بوشهر انجام می شود. دانشگاه پزشکی. علوم و موسسات خیریه با همکاری معاونت پزشکی.

وی افزود: یکی از ملزومات اجرای طرح ملی کاشت حلزون شنوایی، طرح داخلی سازمانی و دپارتمانی است که در جلسات مشترک با سازمان پست، مراحل این امر بررسی شده است.

دکتر یزدان پناه گفت: یکی از الزامات دستیابی به سطوح بالای خدماتی، آماده سازی واحدهای پزشکی و تجهیزات مدرن پزشکی است که بر اساس آن با همکاری وزارت بهداشت و معاونت بهداشت، مراکز توانبخشی شنوایی کودک و خانواده و معاینه شنوایی منظم وظیفه تهیه تجهیزات به ترتیب انجام می شود.

وی با اشاره به اهمیت تشخیص کم شنوایی در بدو تولد گفت: کودکان کم شنوایی قبل از 9 ماهگی با روش های درمانی دیگری غیر از کاشت حلزون شنوایی درمان می شوند و در صورت عدم پاسخگویی کودک به این درمان ها کاشت حلزون انجام می شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر انجام صحیح و کامل غربالگری تا مراحل تشخیص و درمان تاکید کرد. منطقه بیشتر و بیشتر موثر خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا