اجتماعی

پهلوگیری شناورهای مسافربری ایران در بنادر قطر منتفی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش سرویس خبری آنلاین، عزت الله ضرغامی پنجشنبه ۲۸ آبان ماه با اشاره به روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان در شورای اسلامی به همراه احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان. و استاندار و ثنی طلال مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از کشتی تفریحی بازدید کردند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: موانع توسعه این بخش از صنعت گردشگری در سال گذشته بررسی شد. همچنین سرمایه گذاری های خوبی انجام شده است که یکی از آنها تعمیر و نگهداری کشتی، ساخت کشتی و کشتی است و دانش فنی که در اینجا می بینیم بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه این کشتی برای خدمات رسانی به گردشگران طراحی شده است، ادامه داد: یکی از مشکلاتی که کشتی های گردشگری با آن مواجه هستند قیمت سوخت است که باعث شده جذابیت بخش گردشگری دریایی برای فعالان بخش خصوصی کم شود. این مشکل با دستور رئیس جمهور و مصوبه هیات دولت حل شد و یارانه سوخت برای کشتی های تفریحی تعلق گرفت.

وزیر میراث فرهنگی گفت: – تفاوت سوخت یارانه ای با سوخت غیریارانه ای بسیار زیاد است و در حال حاضر فعالیت با کشتی های تفریحی اهمیت اقتصادی دارد و می توان برنامه های مختلفی برای گردشگران دریایی انجام داد.

وزیر میراث فرهنگی افزود: این کشتی برای استفاده گردشگران آماده است و در روزهای آینده شاهد خروج آن از ایزو اکو خواهیم بود. البته دولت قطر اعلام کرد که امکان پهلوگیری کشتی های مسافربری ایران در بنادر قطر از بین رفته است.

مقامات قطری از ایران عذرخواهی کردند

ضرغامی اضافه کرد: مجبور شدیم با سان شیپ مسافران جام جهانی قطر را جابه جا کنیم و این کشتی آماده است. اما دولت قطر به دلیل مشکلات داخلی خود قادر به پهلوگیری کشتی ها و شناورهای ایرانی نبوده و مقامات قطری از این وضعیت و ناتوانی خود در جذب گردشگران دریایی عذرخواهی کرده اند.

وی تاکید کرد: در سمت قطر مشکل اسکان بسیار زیادی وجود دارد و تنها کشتی های بسیار بزرگی که توسط هتل ها اداره می شوند در آنجا توقف می کنند و مشکل اسکان تماشاگران را حل می کنند.

به گفته وزیر میراث فرهنگی در 2 هفته گذشته با وجود هماهنگی های قبلی اعلام کرده اند که نمی توانند در این زمینه همکاری کنند.

البته آنچه در این زمینه انجام داده ایم ربطی به جام جهانی قطر ندارد و نشان می دهد که توسعه پروژه ها در حوزه گردشگری دریایی با قوت ادامه خواهد داشت، امکانات جمهوری اسلامی ایران آماده است. سفرهای دریایی به قطر انجام دهید و از این ظرفیت نه تنها برای قطر بلکه برای سایر کشورها و حتی از جزایر اطراف و اطراف استفاده می شود.

وی در ادامه سخنان خود گفت: این ظرفیت روز به روز آماده تر می شود و امیدواریم با بسته های خوب گردشگری خود و کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند، شاهد تحولات مثبتی در حوزه دریایی باشیم. گردشگری.

منطقه هرمزگان نباید مشکل شغلی داشته باشد

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به اینکه استانی که لب دریا نشسته است نمی تواند مشکل شغلی داشته باشد، خاطرنشان کرد: هرمزگان باید وضعیتی بهتر از وضعیت فعلی پیدا کند.

ضرگامی در این بازدید به مدیرعامل مجتمع کشتی سازی گفت: نحوه تبدیل نفتکش را به کشتی توریستی تحقیق کنید و برنامه ای در این زمینه به ما بدهید.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: این یکی از برنامه ها و طرح های پیشنهادی این وزارتخانه در حوزه گردشگری است.

دکمه بازگشت به بالا