بین الملل

عضو ائتلاف فتح عراق: ترورها از خارج عراق هدایت می‌شود

به گزارش خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، علی الفتلاوی از اعضای ارشد ائتلاف الفتح عراق گفت که ترور و آتش زدن اخیر توسط کشورهای خارجی طراحی شده و توسط مزدوران داخلی انجام شده است.

الفتلاوی به پایگاه خبری المعلومه گفت که هر بار که گشایش یا موفقیتی در عراق رخ می دهد، این اقدامات با هدف برهم زدن امنیت و ثبات آغاز می شود و زمانی که موفقیت سیاسی یا اجتماعی رخ می دهد، باید موانعی به طور مصنوعی ایجاد شود. پیشگیری برای جلوگیری از موفقیت

الفتلاوی افزود: این نوع اقدامات با هدف برهم زدن امنیت کشور انجام می شود، اما اتحاد و وفاداری گروه های سیاسی حامی دولت محمد السودان بر همه این تلاش ها غلبه خواهد کرد و اگر چنین اقداماتی افزایش یابد. در روزهای آینده، جنایتکاران پیدا و مجازات خواهند شد.”

این سیاستمدار عراقی قرار است به مناسبت قتل یک شهروند آمریکایی به نام استیون ترول که گفته می شود روز دوشنبه به طرز وحشیانه ای به قتل رسید.

در همین رابطه علی العسکری سخنگوی گردان حزب الله عراق در بیانیه خود درباره کشته شدن یک شهروند آمریکایی در بغداد نوشت که این حادثه از دو جهت بر نمی آید.

اول: تلاش برای بی ثبات کردن اوضاع و ایجاد خشونت در میان گروه های حامی دولت برای ایجاد تنش در دولت فعلی و نشان دادن ضعیف بودن آن.

ثانیاً هر که این کار را کرد مزدور بی وجدان است وگرنه چطور ممکن است یک انسان اینطور کشته شود. در هر دو مورد، دولت باید بلافاصله جنایتکاران را دستگیر کرده و به عدالت بسپارد.

حزب الله عراق شب گذشته بر مجازات عاملان قتل این شهروند آمریکایی از جمله رسانه های سعودی الشرق الاوسط و العربیه بدون هیچ مدرکی مبنی بر اینکه گروه “اصحاب الکهف” یکی از عراقی ها تاکید کرد. مخالف، این اقدام را انجام داده و مسئول این عمل بوده است.

در همین راستا محمد شیعه السودانی نخست وزیر عراق در کنفرانس هفتگی خود روز سه شنبه گفت: زمان وقوع این جنایت محل تردید است. امنیت برای ما خط قرمز محسوب می شود و هرکسی که بخواهد ما را با یک فایل امنیتی آزمایش کند، کار نمی کند زیرا باید به ما گفته شود که آزمایش را متوقف کنید.

یک منبع امنیتی در وزارت کشور عراق از کشته شدن یک شهروند آمریکایی شامگاه دوشنبه در مرکز بغداد خبر داد.


استیون ترول آمریکایی روز دوشنبه توسط مهاجمان ناشناس کشته شد.

این منبع گفت: افراد مسلح ناشناس به یک خودروی پرادو در منطقه القراده در مرکز بغداد تیراندازی کردند که در نتیجه غیرنظامی داخل خودرو کشته شدند. ساعاتی بعد به نقل از نیروهای کانادایی، منابع عراقی گزارش دادند که یکی از افسران این کشور «تحت شرایط مرموزی» در بغداد جان باخته است.

وب سایت رسمی نیروهای مسلح کانادا در توییتی نوشت: اریک چنگ امروز شنبه در حین انجام وظیفه در بغداد درگذشت. تحقیقات در مورد این حادثه آغاز شده است. جزئیات بیشتری از این دو حادثه توسط نیروهای عراقی منتشر نشده است.

انتهای پیام/ص
این مقاله را به صفحه اول ارجاع دهید

دکمه بازگشت به بالا