اجتماعی

تهران برهم انباشتگی مشکلات دارد اما بن‌بست ندارد/ اتصال ایستگاه‌های خط ۶ مترو تا دو ماه آینده

بر اساس این گزارش علیرضا زکانی در کنفرانس انحطاط آمریکا که در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد: ما در مورد کشوری صحبت می کنیم که به آن ابرقدرت می گفتند، اما علاقه ای نداریم پیش بینی کنیم که آیا عنوان ابرقدرت هنوز هم قابل استفاده است یا خیر. ، و ما می خواهیم استدلال خود را پایه گذاری کنیم.

وی افزود: 22 آبان گذشت و مردم از تهران تا سایر نقاط کشور تظاهرات ویژه ای از خود به نمایش گذاشتند که از مقام معظم رهبری ملت رشید و دانش آموزانی که این تاریخ را رقم زدند تشکر می کنم. من می‌خواهم از منطق گذشته استدلال کنم که آمریکا در حال فروپاشی است و به در و دیوار می‌کوبد و ما باید نقطه تاریخی را که در آن ایستاده‌ایم درک کنیم.

زاکانی بیان کرد: بسیاری از متفکران جهان معتقدند آمریکا رو به زوال و عدم تسلط بر نظام جهانی است و از مشکلات اجتماعی و اقتصادی رنج می برد و 2800 میلیارد دلار کسری بودجه دارد. قدرت نرمش، شعارهایش در دنیا عشق نمی آفریند. من به شش دلیل معتقدم که آمریکا به سرعت در حال افول است و از یک قدرت جهانی به یک قدرت منطقه ای تبدیل خواهد شد و در منطقه خودش روی پای خود نخواهد ایستاد.

زکانی ادامه داد: آمریکا مانند سرطان خود را در سراسر جهان پخش کرده است تا بتواند زندگی خود را ادامه دهد و در عرصه علم و فناوری پیشرو باشد. این برتری و برتری او بیشتر است، چون ندارد، نمی تواند هر کاری می خواهد بکند. این اتفاق در اوایل انقلاب اسلامی افتاد. در سال تلاش او برای جلوگیری از پیروزی انقلاب در سال 57 و تلاش او برای مبارزه با انقلاب به مدت 43 سال ناکام ماند.

زاکانی یادآور شد: در سال 1370 بوش پدر مفهوم نظم نوین جهانی را اعلام کرد و سه ماه بعد شوروی فروپاشید. اتحاد جماهیر شوروی با تمام نفس هایش در سینه حبس شده بود، دیگر نمی توانست در مقابل آمریکا ایستادگی کند، پس از حادثه برج های دوقلو در سال 1380، بوش مسئله خاورمیانه بزرگ را مطرح کرد و حتی به افغانستان و عراق حمله کرد. طرحی برای تقسیم عربستان سعودی به دو بخش وجود داشت، اما باز هم شکست خورد. کاری بکنید

وی ادامه داد: در سال 1985 آمریکا با رژیم صهیونیستی به لبنان حمله کرد و رایس موضوع خاورمیانه جدید را مطرح کرد و بیان کرد که لبنان، سوریه، عراق و ایران باید آمریکایی شوند. از نو.. آنها در سال 2009 تمام منطقه را در سوریه به آتش کشیدند و خودشان اعلام کردند که داعش را ایجاد کردند، اما با داعش کاری از دستشان برنمی‌آمد.

شهردار تهران گفت: آمریکا در 43 سال گذشته نتوانسته برتری و برتری خود را به محیط زیست خود تحمیل کند. در سال در سال 2022، سند آمریکا که چند روز پیش منتشر شد، اعلام کرد که ما با سه کشور طرف هستیم. اول اینکه چین رقیب ماست، دوم روسیه تهدید ماست و سوم اینکه ایران تئوری جایگزین سیستم جدید ارائه می کند و بدیل ماست.

زاکانی با بیان اینکه اراده چه کسانی در عراق، افغانستان، سوریه، لبنان و یمن حاکم است، تصریح کرد: در لبنان حزب الله نماینده ایدئولوژی انقلاب اسلامی است و اسرائیل نماینده ایدئولوژی سلطه بر جهان است، اما چه کسی توانست اراده خود را تحمیل کند؟

وی در ادامه سخنان خود گفت: نکته اول این است که آمریکا در بحث منافع و برتری جویی افتاده است. نكته دوم اينكه شايد اين شخص كه توانايي تعالي نداشته است، منطق صحيح و تفكر برتري داشته باشد كه توجه عالم را به خود جلب كند; آمریکا تمام ویژگی هایی را که ده سال دنیا را هدایت می کرد از دست داده است و هیچکس در دنیا به آن توجهی نمی کند و فرصتی برای ادامه و تاثیرگذاری ندارد.

شهردار تهران درباره دلیل سوم ادامه داد: کشوری به بالاترین سطح دنیا افتخار می کند و می توان آن را در معرض دید همگان قرار داد تا همه بگویند این الگوی ماست، این کشور پر از تناقض است. او نمی تواند الگو ارائه کند و انباشت نفرت ایجاد کرده است و در عمل نمی تواند الگو باشد.

در توضیح یکی دیگر از دلایل انحطاط آمریکا، کشوری را می توان به عنوان ناجی معرفی کرد و هیچکس مطمئن نیست که بر اساس آن حمایت قابل اعتمادی داشته باشد، اما همه تجربه نشان می دهد که هیچکس نمی تواند به آمریکا تکیه کند. در سال در سال 2004، آمریکا تضمین داد که امنیت لیبی با ما است، اما وضعیت امروز لیبی چگونه است؟ از سوی دیگر، زمانی که سوریه بیشتر خاک خود را از دست داد، به ایران وابسته بود و وضعیت امروز سوریه را می بینید. لبنان و عراق به انقلاب اسلامی تکیه می کنند و می گویند تا آخر در کنار شما می ایستند و این موضوع باعث بی ثباتی افراد وابسته به آمریکا می شود.

زکانی اضافه کرد: در واقع می شد با آمریکا رابطه و وابستگی موثری ایجاد کرد، به عنوان مثال دلار از سال 48 در دنیا نقش داشته و حیات اقتصاد جهان را کنترل می کند و آمریکا از این موضوع منتفع شده است. اما امروز این موضوع نیز از بین رفته است. امروزه این وابستگی مؤثر دیگر وجود ندارد.

شهردار تهران در توضیح نکته ششم گفت: آمریکا می توانست خود را تحمیل کند و قدرت قاهره باشد و به پایداری برسد اما امروز تحمیل شده است. در سه سال امروز، تنها 40 درصد از مردم آمریکا به ارتش آمریکا اعتماد خواهند کرد و 60 درصد به این نتیجه خواهند رسید که اعتماد ندارند. بر اساس نظرسنجی اخیر یک موسسه آمریکایی، 25 درصد از آمریکایی ها به دولت و کشور خود اعتماد دارند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در مسیر مرگ است و نمی تواند از متحدان خود دفاع کند و هیچکس به آن اعتماد ندارد، خاطرنشان کرد: این مهم است که بدانیم در تاریخ کجا ایستاده ایم. آنها به این نتیجه می رسند که ایران امروز کانون اصلی مقابله با موفقیت و سلطه آنها در جهان است زیرا در منطقه و جهان دارای ایده ها و حامیانی است. آمریکا می‌داند که ایران در مرحله‌ای است که تمام نقشه‌های خود را در جهان نابود کرده است.

آمریکا به دنبال نابودی ایران است.

زاکانی یادآور شد: آمریکا به دنبال عدم وجود ایران است و به دنبال نابودی ایران است. پس اولین نکته این است که ایران برای انکار این طرز تفکر جایگزین هدف تخریب است. آنها به شدت با ایران مخالفند و خواهان تقسیم و جدایی قومی ایران هستند، اقوام ما گلهای رنگارنگی هستند که باغ ما را کامل می کنند و این نقطه قوت ماست. آمریکا نیز بین شیعه و سنی تقسیم می شود، اما ما با همه مذاهب در کنار هم زندگی می کنیم.

بیشتر مشکلات ناشی از بی کفایتی است.

شهردار تهران گفت: اگر آمریکا نتواند ایران را تجزیه کند، تلاش می کند ایران را از پیشرفت باز دارد. خدمات و مزاحمت و مزاحمت اقتصادی. بنابراین اگر برنامه ای برای رفع تحریم و گشایش اقتصاد وجود دارد، اجازه نمی دهند. البته بیشتر مشکلات ناشی از ناتوانی است و محدودیت ها ربطی به آن ندارند و رفع این ناتوانی و مشکلات موروثی زمان بر است.

وی گفت: نقشه و خواسته دشمن این است که ایران را درگیر جنگ داخلی کند. این طرح آنها در صورت موفقیت بسیار مهم و بزرگ و مؤثر بود که قطعاً نتوانستند. در سال اعتراضات در سال 1367 جنبه سیاسی داشت و در سال های 1375 و 1377 جنبه معیشتی داشت و در سال 1401 به یک اعتراض اجتماعی تبدیل شد که در پس آن باید به دنبال پیوندهای معیشتی، اقتصادی و سیاسی بود. این اعتراض نتوانست و موفق نشد مردم را در مقابل هم قرار دهد. امروز در دست بالا هستیم و آینده کشور امیدوارکننده است.

زکانی با بیان اینکه در شهر تهران انباشته مشکلاتی وجود دارد اما پایانی ندارد، گفت: در این یک سال و دو ماه و شش روز که ارث گرفتیم سعی کردیم حسنات را بالا ببریم. چیزهای گذشته اعمال: اعمال بهتری ایجاد کنید و از اعمال بد آنها درس بگیرید.

برای تامین هزینه های بودجه یک سانتی متر تراکم نفروختیم و قدم اشتباهی هم برنداشتیم.

شهردار تهران افزود: در ابتدای کار شهرداری را از فشار مالی خارج کردیم و به نتایج شش ماهه پایانی سال گذشته 99 درصد بودجه نقدی و غیرنقدی پی بردیم و این سال ما 30 تا 40 درصد بیشتر از بودجه تخصیص یافته فکر می کنیم، البته یک سانتی متر برای حمایت از بودجه، تراکم نفروختیم و قدم اشتباهی هم برنداشتم، چون شهر جواهرات و جواهرات دارد. و شما می توانید یک بازی برنده همه چیز را طراحی کنید و این مشکل می تواند به کل کشور سرایت کند و ما در دریا دراز کشیده ایم.

1200 حساب در یک حساب وارد کنید و به یاد داشته باشید که ما ثروت خود را مدیریت می کنیم: امروز تمام پروژه های بزرگ تهران پس از چندین سال به بهره برداری رسیده است و ما از مرداد تا 22 بهمن هر شنبه یک پروژه افتتاح می کنیم. Urban Balance، که شروع یا به پایان می رسد و ما از 12 فوریه تا پایان سال هر روز باز هستیم. چند روز پیش 40 هزار میلیارد تومان قرارداد ساختیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: ما به جهاد نیاز داریم و شما می توانید این پرچم را به بهترین شکل به دست بگیرید. وی گفت: ما می خواهیم جهاد شفاف سازی کنیم، جهاد خدمت بی منت، جهاد پیشرفت و عزت ایجاد کنیم و باید همبستگی و اتحاد داشته باشیم. در حالی که تمرکز دشمن بر تفرقه بین ماست، تمرکز ما باید روی وحدت و اتحاد باشد.

باید بپذیریم که در جنگ رسانه ای دست بالا را نداریم

در ادامه این ویژه برنامه شهردار تهران به سوالات برخی از دانش آموزان پاسخ داد و در خصوص اهمیت گزارش اقدامات صحبت کرد. بعد اعلام کردیم که باید درباره دستاوردهایمان صحبت کنیم. بنابراین هر شنبه موارد را ذکر و توضیح می دهیم و واقعاً معتقدیم که می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره نقش شهرداری در خصوص تامین مسکن گفت: اعلام کرده ایم سالانه 180 هزار خانه برای تامین مسکن می سازیم و از سهم شهرداری اجاره خانه و مغازه را شروع می کنیم. در متر در منطقه 4، مناطق 18 و 19 و همچنین در بسیاری از مناطق شهرک سازی را رصد می کنیم، در آینده منطقه 18 و 19 مانند امروز نخواهد بود و شهرک های جدیدی ایجاد می شود که می تواند باعث افتخار مردم باشد. البته نتیجه از یک سال و نیم خواهد بود، بسته به اینکه خانه تولید کند یا خیر.

ایستگاه های خط 6 مترو تا دو ماه دیگر متصل می شوند.

طبق اعلام سایت شهر، اولویت زاکانی در موضوع مترو تکمیل 7 خط فعال است و در تلاش هستیم خط 6 را به هم متصل کنیم و اگر 7 ایستگاه باشد تا دو ماه دیگر وصل می شود. برای خط کشی به 2500 واگن نیاز داریم که هم اکنون 1500 واگن داریم که 200 واگن از کار افتاده و 2/3 نیاز به تعمیر دارد که البته تعمیر و نگهداری 700 واگن در دستور کار است.

شهردار تهران افزود: تامین 630 واگن وارداتی از چین در حال بهره برداری است که تا یک سال و نیم دیگر وارد و به بهره برداری می رسد. همچنین درصدد تامین 420 دستگاه واگن در داخل هستیم. در واقع تهران برای تکمیل مترو به وام 300 هزار میلیارد تومانی نیاز دارد.

با توجه به سوال مطرح شده در مورد چیدمان ایستگاه های ارتباطی بین خطوط 2 و 3: از این نظر ما تمام خطوط قابل اتصال را دنبال می کنیم زیرا این اتصال باعث ایجاد مطلوبیت می شود و جزو اولویت ها است.

دکمه بازگشت به بالا