حوادث

آیا رانندگی با موتورسیکلت‌های برقی و سبک هم به گواهینامه نیاز دارد؟

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: هر نوع رانندگی با وسیله نقلیه موتوری زمینی مستلزم داشتن گواهینامه رانندگی است.

به گزارش دانا نیوز، سرهنگ احمد کرمی اسد با بیان اینکه موتورسیکلت های برقی و موتورهای زیر 50 سی سی بدون گواهینامه قابل تردد هستند، تصریح کرد: کسانی که از موتورسیکلت های 50 سی سی یا برقی استفاده می کنند خلاف قانون و مقررات هستند.

برخی از موتورسیکلت های برقی یا سبک زیر 50 سی سی نیازی به گواهینامه ندارند، در این آگهی بخوانید: برخی از فروشندگان در حین فروش به خریداران اطلاع می دهند که چنین خودروهایی نیاز به پلاک ندارند. خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است. شهروندان توجه داشته باشند که طبق قانون هر وسیله نقلیه ای در جاده نیاز به پلاک دارد و راننده همراه نیز باید گواهینامه مناسب داشته باشد.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا ادامه داد: همانطور که در ماده 2 آیین نامه راهنمایی و رانندگی و ماده 1 آیین نامه گواهینامه رانندگی مصوب 1389 هیات وزیران آمده است، داشتن پلاک برای تمامی رانندگان الزامی است. وسایل نقلیه و همچنین گواهینامه رانندگی برای رانندگی با این وسیله نقلیه الزامی است.

وی با تاکید بر اینکه موتورسیکلت ها از این قانون مستثنی نیستند، تاکید کرد: انواع موتورسیکلت ها باید دارای گواهینامه رانندگی موتورسیکلت باشند و موتورسیکلت های کاربراتوری، انژکتوری، برقی و مشابه از نظر نیاز به راننده تفاوتی ندارند. بدون گواهینامه رانندگی

کرمی اسد: بر اساس قوانین و مقررات فوق، ماموران پلیس راه در سراسر کشور از تردد خودروهای فاقد پلاک یا گواهینامه رانندگی در اطراف جلوگیری می کنند.

به گفته رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی در ماده 723 (مجازات) قانون مجازات اسلامی، رانندگی هر نوع خودرو یا وسیله نقلیه بدون گواهینامه رانندگی جرم محسوب می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا