استان ها

برگزاری همایش شکارچیان مجاز در خرم آباد

به گزارش لرستان کبرآنلاین، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، مسئولین ستاد، کارشناسان اداره محیط زیست طبیعی و قانونی، اداره و شکارچیان متقاضی پروانه شکار در همایش بزرگ آموزشی شکارچیان مجاز شهرستان خرم آباد در 24 آبان 1401 در سالن اجتماعات اداره کل محیط زیست استان نگهبانی شد.

در ابتدای این همایش آموزشی مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان دکتر علی سالاروند از برگزارکنندگان برنامه برای حضور درخشان ماموران انتظامی منطقه در این همایش کارگاهی تقدیر کرد.

سالاروند با اشاره به اهمیت برگزاری این دوره آموزشی، اخذ مجوز شکار را منوط به گذراندن این دوره آموزشی توسط شکارچیان عنوان کرد.

توجه به تفاوت شکارچیان و شکارچیان: شکارچیان قانونی می توانند به محیط زیست برای حفاظت بهتر از زیستگاه ها کمک کنند.

سالاروند ایجاد مراکز خصوصی شکار و پرورش حیات وحش را برای حفاظت از جانوران وحشی دانست و با توجه به شرایط و شرایط بومی و بررسی دقیق وضعیت اکولوژیکی برنامه ریزی در این زمینه را ضروری دانست.

با اشاره به اینکه احیای گونه های در حال انقراض هزینه ها و مشکلات سنگین خاص خود را دارد: – در حوزه حیوانات وحشی اولویت برنامه ریزی حفاظت از محیط زیست باید حفاظت از گونه های موجود و جلوگیری از ناپدید شدن آنها باشد.

به گفته مدیر حفاظت محیط زیست لرستان، اندیشیدن به حیات وحش و بهره برداری از آنها باید بر اساس وضعیت موجود و درآمدزایی بر اساس حفاظت از گونه ها باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی از کشورها مانند تانزانیا و کنیا درآمد بالایی از حیوانات وحشی و پارک های ملی دارند، گفت: این روش درآمد بالایی دارد و کمک قابل توجهی به پایداری و حفاظت از گونه های جانوری وحشی می کند.

در ادامه این دوره آموزشی، کارشناسان اداره محیط طبیعی، اداره و معاونت حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، اطلاعاتی در مورد معرفی، وضعیت گذشته و حال مناطق چهارگانه ارائه خواهند کرد. حیات وحش منطقه، عوامل تهدید کننده حیات وحش منطقه، فعالیت ها و ارزش های حیات وحش، شرایط صدور پروانه شکار و قوانین و مقررات شکار و صیادی و همچنین مجازات های مربوط به شکار غیرمجاز. برای ایجاد وحدت و رفع شبهات و اختلافات موجود در جامعه شکارچیان به نمایندگی از حضار به تشریح ایرادات و مشکلاتی که دارند و سوالات آنها توسط کارشناسان اداره کل پاسخ داده شد.

دکمه بازگشت به بالا