اجتماعی

آخر زمان فرارسیده است؟

آیا پایان یک دوره است؟

ستاره شناسان اخیراً سیارکی را کشف کرده اند که مستقیماً به سمت سیاره زمین حرکت می کند. آیا این جرم آسمانی خطرناک زندگی روی زمین را نابود می کند؟

خبرگزاری دانا نیوز گزارش داد؛ در منظومه شمسی، جایی بین مریخ و مشتری، یک کمربند سیارکی وجود دارد. سیارک ها همیشه در فیلم های علمی تخیلی ترسناک و خطرناک به تصویر کشیده شده اند. با این حال، به نظر نمی رسد که آنها برای چندین سال به زندگی زمین آسیبی وارد کنند. طبق مشاهدات دانشمندان، یکی از سه سیارک تازه کشف شده با قطر 1.6 کیلومتر در حال نزدیک شدن به سیاره ما است.

یک جرم آسمانی خطرناک

یک جرم آسمانی خطرناک و خطر برخورد با زمین

به گفته دانشمندان، این سیارک خطرناک محسوب می شود و اندازه آن می تواند مدار زمین را مختل کند. ما می دانیم اگر یک سیارک به این اندازه به زمین برخورد کند چه اتفاقی می افتد. در حال حاضر ناسا و سایر آژانس های فضایی در حال انجام تحقیقات بر روی این سیارک و سایر سیارک های مشابه هستند.

اخترشناسان با کمک دوربین انرژی تاریک توانستند مسیر این سه سیارک را در نزدیکی زمین تعیین کنند. سال گذشته یکی از این سیارک‌ها PH27 نام داشت و قطر آن حدود 1 کیلومتر تخمین زده می‌شود. این سیارک نزدیکترین قسمت منظومه شمسی ما است و دمای سطح آن گاهی به 500 درجه سانتیگراد می رسد و سرب را به راحتی ذوب می کند.

یک سیارک خطرناک

ماموریت دارت ناسا برای اولین بار در تاریخ با موفقیت یک سیارک را تغییر داد.

سیارک بعدی که در سال 2021 کشف شد LJ4 نام دارد و کوچکتر از PH27 است. این سیارک حدود 300 تا 400 متر قطر دارد و مدار آن دقیقاً موازی مدار زمین است. این سیارک از سیاراتی مانند زهره و عطارد عبور می کند. اما سومین سیارک بزرگ شناخته شده به نام AP7 در سال جاری کشف شد.

محققان قطر این سیارک را حدود 1.5 کیلومتر تخمین زدند و از کلمه نگرانی استفاده کردند. ستاره شناسان بر این باورند که هر چیزی با قطر بزرگتر از 1 کیلومتر که با سیاره ما برخورد کند، کاری جز نابودی کامل آن نخواهد داشت و برای چنین اجرامی از اصطلاح “قاتل سیاره” استفاده می کنند. متأسفانه سیارک AP7 یک قاتل سیاره است و به محض اینکه وارد مدار شود، همه چیز برای همیشه تمام خواهد شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

با توجه به نتایج 0 رای حمایت و 1 او مقاومت کرد

دکمه بازگشت به بالا