حوادث

ضرورت به روزرسانی مداوم دانش امدادگران

معاون آموزشی و پژوهشی جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت افزایش سطح علمی امدادگران خاطرنشان کرد: امدادگران باید هر روز دانش خود را افزایش دهند تا در مناطق حادثه دیده موثرتر باشند.

به گزارش دانا نیوز، پیمان صباریان در نشست همیاران شکارچیان به اهمیت ارتقای سطح علمی و آموزشی شکارچیان اشاره کرد. مهمترین قابلیت ما کارآمدی امدادگران اورژانسی است. همه ما دیده ایم که وقتی اتفاقی می افتد و افراد زیادی حضور دارند، اکثریت مردم تماشاگر هستند و تاثیر خاصی ندارند. در صحنه تصادف قسمت اول مدیریت صحنه و استفاده از استرس و دانش است. این روند باید به گونه ای انجام شود که آسیبی به افراد آسیب دیده وارد نشود.

وی ادامه داد: فرض کنید مردی در کوه گرفتار شده است. اگر فردی آمادگی جسمانی مناسب برای صعود به قله را نداشته باشد، دچار حوادثی مانند بیماری کوهستان می شود که می تواند حوادث فاجعه باری را به دنبال داشته باشد. علاوه بر این در مواردی انسان در کوهستان ناراحت می شود و خود را گم می کند. اگر انسان به این ترتیب پایین بیاید در خطر است و باید کمی قد خود را پایین بیاورد. اگر شکارچی نتواند این مسائل را تشخیص دهد، ممکن است عوارض زیادی ایجاد شود.

صابریان با تاکید بر اهمیت اثربخشی امدادگران در صحنه تصادف، گفت: به عنوان مثال وقتی فردی دچار شکستگی می شود و امدادگر نتواند از آتل مناسب استفاده کند، آسیب شدیدتر می شود. اگر دانش کافی وجود نداشته باشد و شکارچی به روز نشود، فرد با خطر مواجه می شود. این باعث افزایش مسئولیت شکارچیان می شود. امدادگران باید بتوانند در صحنه حادثه موثر باشند. اگر فعالیت های امدادگران علمی نباشد، نمی توانند تاثیر مناسبی داشته باشند.

معاون آموزشی و پژوهشی هلال احمر با اشاره به مسئولیت سنگین بر دوش شکارچیان خاطرنشان کرد: این مسئولیتی است که بر دوش ما شکارچیان است. ما باید روزانه به روز کنیم. بسیاری از پزشکان و کادر پزشکی درگیر کارهایی هستند که به آنها مربوط نمی شود، این چیزی نیست که ما از شکارچیان می خواهیم، ​​اما می خواهیم شکارچیان مراحل اولیه را بدانند. مواردی مانند تزریق عضلانی و داخل وریدی و رگ گیری از جمله اقدامات اصلی هستند. چرخه یادگیری باید به طور مداوم ادامه یابد.

وی با اشاره به اهمیت افزایش فعالیت های علمی جمعیت هلال احمر گفت: سال ها برای اربعین و حج و همچنین مناسک وقت گذاشته ایم اما هنوز متنی برای بیان این موضوعات نداریم. جهان اسلام. هدف ما این است که این اتفاقات در جمعیت هلال احمر رخ دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا