بین الملل

تصاویر | ژست های اردوغان و همسر کنار کراس اورر ملی ترکیه !

رجب طیب اردوغان در هنگام رونمایی از اولین خودروی ملی ترکیه پشت فرمان کراس اوور الکتریکی TOGG نشسته است. در ادامه با مشخصات این محصول آشنا خواهیم شد. صنعت خودروسازی ترکیه شباهت های تاریخی زیادی با صنعت خودروسازی ایران دارد، اما دولت ترکیه سیاست های متفاوتی را برای این صنعت در پیش گرفته و به موفقیت های زیادی دست یافته است. به تازگی اولین خودروی ملی ترکیه در تاریخ این کشور ساخته و آماده نمایش شد.

تصاویر اردوغان و همسرش در کنار چهارراه ملی ترکیه!

اولین خودروی ملی ترکیه را بشناسید

تصاویر اردوغان و همسرش در کنار چهارراه ملی ترکیه!

البته منتقدان صنعت خودروی ترکیه معتقدند که رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهور این کشور قصد دارد خودروی برقی TOGG را برای اهداف سیاسی تولید و به فروش برساند. در واقع، او قصد دارد یک بار دیگر با ایجاد شگفتی در صنعت خودرو، دوره ریاست جمهوری خود را تمدید کند. روند استقلال نیز رو به رشد است. حالا نوبت به صنعت خودرو و عرضه اولین خودروی ملی رسیده است. کراس اوور برقی TOGG توسط شرکت مشترک خودروسازی ترکیه توسعه یافته و در حال حاضر در حال تولید انبوه است.

تصاویر اردوغان و همسرش در کنار چهارراه ملی ترکیه!

خودروی ملی TOGG یک کراس اوور یا SUV الکتریکی با موتور تمام الکتریکی در زیر کاپوت است. مدل های پایه این محصول دارای موتور الکتریکی در محور عقب هستند و می توانند 200 اسب بخار نیرو تولید کنند. مدل‌های گران‌تر دارای دو موتور به محور جلو هستند که به مشتریان امکان چهار چرخ متحرک را می‌دهند. نسخه دو موتوره می تواند تا 400 اسب بخار نیرو تولید کند.

مدل پایه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت تنها به 7.6 ثانیه زمان نیاز دارد و مدل برتر با دو موتور تنها به 4.8 ثانیه زمان نیاز دارد. سازنده این خودرو دو نوع باتری را به مشتریان ارائه می دهد که مدل کوچکتر با یک بار شارژ می تواند 300 کیلومتر و باتری بزرگتر با یک بار شارژ تا 483 کیلومتر را طی کند. شارژ سریع باتری را در نیم ساعت تا 80 درصد شارژ می کند.

4141

دکمه بازگشت به بالا