اجتماعی

ایجاد اشتغال در اولویت کاری همه دستگاه‌ها باشد/ ظرفیت بخش خصوصی، تعاونی و به ویژه تشکل‌های جهادی در زمینه ایجاد اشتغال مورد توجه قرار گیرد

رئیسی در سومین جلسه شورای عالی استخدامی دولت مردمی:

رئیس جمهور بر تلاش بیشتر برای ایجاد فرصت های شغلی، تهیه بودجه لازم در این بخش، توجه ویژه به اشتغال جوانان تحصیلکرده و زنان سرپرست خانوار، مشارکت در تصمیم گیری ها و طرح ها در بخش خصوصی و نظارت ویژه تاکید کرد. وی تاکید کرد: نحوه استفاده از تسهیلات و اطمینان از جهت دهی هزینه ها باعث ایجاد فرصت های شغلی می شود.

گروه سیاست های خبرگزاری آنا، سیدابراهیم رئیسی عصر امروز سه شنبه در هشتاد و سومین جلسه شورای عمومی اشتغال از تلاش های همه دستگاه های مسئول در اشتغال زایی تقدیر کرد. وی تشکیل شوراهای اشتغال در استان را لازمه رشد و تولید اقتصادی دانست.

رئیسی با بیان اینکه اشتغال یکی از مهم ترین مسائل خانواده است و بیکاری عامل اصلی آسیب های اجتماعی است.

رئیس جمهور با نگاه به سمت‌گیری صحیح دستگاه‌ها به سمت اشتغال واقعی و مستمر، پیوند سامانه‌های اطلاعاتی و خدماتی دستگاه‌ها از جمله نظام بانکی با سامانه سازمان تأمین اجتماعی، راهکاری مؤثر برای اطمینان از جهت‌دهی صحیح منابع و تأمین اجتماعی است. تسهیلات برای ایجاد مشاغل واقعی و پایدار.

وی با اشاره به وجود زمینه های اشتغال زایی، سازمان های فنی و حرفه ای و نهادهای حفاظتی زیر مجموعه آموزش و پرورش را در زمینه مهارت آموزی و توانمندسازی افراد مسئولیت بزرگی بر عهده دارند.

رئیس جمهور در سخنان خود تاکید کرد که از قرار دادن وظایف مالی خارج از توان بانک ها یا تداخل وظایف خودداری کند. ایجاد تصویری دوگانه از عملکرد دولت و ایجاد حس ناامیدی و یأس در مردم؛ باید از قطع امید و ناامیدی در مردم کاملاً پرهیز کرد.

رئیسی در تشریح نهادهای مسئول، با تاکید بر اینکه باید به بخش خصوصی و تعاونی ها فرصت بیشتری برای نقش آفرینی در تصمیم گیری، اجرا و نظارت داده شود، گفت: سمن، گروه های مردمی و به ویژه تشکل های جهادی حوزه ای هستند. شغلی که باید مورد توجه قرار گیرد.

ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال نیاز کشور، تکلیف قانونی و وعده دولت است.

سید سلطان مرتضوی وزیر تعاون، کار و تامین اجتماعی پیش از سخنان رئیس جمهور در سخنانی به آماری مبنی بر کاهش نرخ بیکاری و وجود بیش از 650 هزار شغل در 7 ماهه امسال اشاره کرد. بوجود آمد. علاوه بر کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان، تعداد افراد دارای مزایای تامین اجتماعی نیز افزایش یافته است.

در این جلسه ۹ پیشنهاد برای ایجاد و تسهیل یک میلیون فرصت شغلی در سال به تصویب اعضا رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا