حوادث

آماده‌باش هلال احمر برای مخاطرات جوی در ۳ استان

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به هشدار نارنجی هوا در استان های شمال شرق کشور از آمادگی امدادگران مردمی برای امداد رسانی از شرایط جوی احتمالی در سه منطقه کشور خبر داد.

مهدی ولی پور در گفت وگو با دانا نیوز، با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر وقوع اختلالات جوی در سه استان کشور اظهار کرد: اخطاریه نارنجی رنگ سازمان هواشناسی کشور، جمعیت هلال احمر در سال 1394 صادر شد. شکارچیان در استان های گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی را در حالت آماده باش قرار داده اند و شکارچیان این سه استان برای مقابله با خطرات احتمالی اقدامات لازم را انجام داده اند.

وی خاطرنشان کرد: رانندگان با رعایت دستورالعمل های مناسب به هشدارها توجه کنند و شهروندان از حضور در محدوده جاده و صعود به ارتفاعات خودداری کنند. همچنین از پارک کردن در اطراف جاده ها خودداری کنید. مالکان و پیمانکاران ساختمان های نیمه تکمیل شده باید اقلامی را که ممکن است در اثر باد شدید سقوط کنند جمع آوری کنند.

ولی پور با بیان اینکه در برخی مناطق این مناطق شاهد بارش شدید باران و طوفان متناوب است، گفت: در این استان ها رگبار و رعد و برق پیش بینی نمی شود.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، احتمال آبگرفتگی و اختلال در تردد جاده ها از دیگر خطرات پیش بینی شده در روز سه شنبه علاوه بر احتمال بالا آمدن آب رودخانه است. سطوح، جاری شدن سیل در مناطق آسیب پذیر، رعد و برق، اختلال در تردد جاده ها، آسیب به سازه های موقت، تاخیر و لغو پروازها و خسارت به صنعت کشاورزی.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا