اجتماعی

به روزرسانی افکار منفی باعث تسکین افسردگی می شود

کتامین دارویی است که معمولاً به عنوان بی حس کننده استفاده می شود، اما استفاده از آن در درمان افسردگی به خوبی شناخته شده نیست.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که تجویز کتامین به افراد کمک می کند تا پس از دریافت اطلاعات مثبت، باورهای خوش بینانه تری پیدا کنند.

درمان افسردگی می تواند چالش برانگیز باشد. برخی از افراد به داروها یا درمان های معمولی که پزشکان برای درمان افسردگی استفاده می کنند به خوبی پاسخ نمی دهند. بنابراین، کارشناسان به طور مداوم در حال بررسی راه های جدید برای بهبود گزینه های درمانی برای افراد مبتلا به افسردگی هستند.

تحقیقات جدید به این موضوع می پردازد که چگونه کتامین می تواند به افراد مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان کمک کند.

آنها دریافتند که استفاده از KET به برخی از شرکت کنندگان کمک کرد تا باورهای منفی خود را بهبود بخشند. به روز رسانی این باورها بیشتر با کاهش علائم افسردگی مرتبط بود.

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است انتظارات منفی در مورد آینده داشته باشند، حتی اگر شواهدی ارائه شود که این باورهای منفی را تایید نمی کند. برعکس، افراد مبتلا به افسردگی با دریافت اطلاعات مثبت بیشتر، باورهای خود را بهبود می بخشند که به آن سوگیری خوش بینی می گویند.

محققان در این مطالعه می خواستند بررسی کنند که چگونه باورهای منفی بر افراد مبتلا به افسردگی تأثیر می گذارد.

این مطالعه شامل 56 شرکت‌کننده، 30 نفر در گروه کنترل و 26 نفر مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان بود.

شرکت کنندگان مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان، سه تزریق کتون در هفته، ابتدا 48 ساعت بعد و سپس 5 روز بعد دریافت کردند. محققان شرکت کنندگان را 24 ساعت قبل از اولین تزریق، چهار ساعت بعد و چهار ساعت بعد از تزریق سوم مورد بررسی قرار دادند.

محققان دریافتند که شرکت کنندگان مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان توانایی بیشتری برای اصلاح مثبت برخی باورها پس از درمان با کتامین داشتند. این تغییر در به روز رسانی باور بیشتر با کاهش علائم افسردگی همراه بود.

این یافته ها نشان می دهد که روان درمانی تقویت شده با دارو (تقویت شده با کتامین) ممکن است ایده خوبی برای درمان افسردگی باشد. با این حال، محققان بر تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

منبع: اخبار پزشکی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا