حوادث

کشف ده‌ها جسد بر پشت‌بام بیمارستانی در پاکستان

شامگاه پنجشنبه فیلم ها و تصاویری از ده ها جسد پوسیده بر روی پشت بام بیمارستان نیشتر در شهر مولتان در استان پنجاب پاکستان منتشر شد.

به گزارش دانا نیوز، این خبر باعث وحشت مردم پاکستان شده است و رسانه های این کشور روز جمعه اعلام کردند که دولت محلی پنجاب تحقیقاتی را علیه این اجساد آغاز کرده است.

به گزارش روزنامه پاکستانی «دان»، چودری زمان گوجار، مشاور وزیر ارشد ایالت پنجاب پاکستان، از بیمارستان نیشتر وابسته به دانشگاه پزشکی پنجاب بازدید کرد و متوجه ده ها جسد شد. سقف این بیمارستان

عصر پنجشنبه، ویدئوها و تصاویر گرفته شده از پشت بام بیمارستان در شبکه های اجتماعی منتشر شد که ده ها جسد را با اجساد تکه تکه شده یا قفسه سینه در یک اتاق نشان می دهد. این تصاویر چند جسد قصابی را نشان می دهد که روی پشت بام زیر نور آفتاب افتاده اند.

استان پنجاب در نامه ای رسمی که دیروز (جمعه) نوشته شده، از دانشگاه پزشکی پنجاب و بیمارستان نیشتر در مورد این اجساد توضیح خواسته است. فرماندار پنجاب در این نامه از رئیس بیمارستان نیشتر خواسته است تا ظرف سه روز آینده درباره هویت اجساد و دلایل نگهداری آنها در این وضعیت توضیح کامل بدهد.

این در حالی است که مسئولان این بیمارستان به رسانه ها گفته اند که چهار جسد برای مقاصد آموزشی در اختیار دانشجویان پزشکی قرار می گیرد و به همین دلیل در پشت بام بیمارستان نگهداری می شوند.

دکتر سجاد مسعود سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی نیشتر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با افرادی که اجساد را با هواپیما حمل می کنند برخورد قاطع خواهد شد. وی با رد وجود ده ها جسد گفت: تنها چهار جسد در پشت بام وجود دارد که به طور طبیعی خشک شده و برای دانشجویان پزشکی استفاده می شود.

اما ویدئوهایی که منتشر شده نشان می دهد ده ها جسد پوسیده روی هم انباشته شده و در شرایط وحشتناکی در حال پوسیدن هستند.

از سوی دیگر، مونس الهی وزیر سابق پنجاب به نقل از رئیس دانشگاه پزشکی نیشتر گفت: این اجساد متعلق به افراد ناشناس است که توسط پلیس به بیمارستان آورده شده اند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیشتر: در صورت نیاز از آنها برای مصارف پزشکی استفاده خواهیم کرد.

اما مونس الهی افزود که وقتی این اجساد به بیمارستان رسیدند آسیب دیدند و نمی توان آنها را در سردخانه نگهداری کرد و برای آموزش استفاده کرد. بیمارستان این اجساد را کاملاً تجزیه کرد و از استخوان‌های آنها برای اهداف آموزشی استفاده شد.

با این حال، فرضیات متفاوتی در مورد این عناصر وجود دارد. برخی از کاربران پاکستانی در شبکه های اجتماعی می گویند که این اجساد را برای کرکس ها روی پشت بام گذاشته اند. برخی دیگر گفتند که جسد قربانی جنایات سازمان یافته در ایالت پنجاب بود که ممکن است نتیجه درگیری های قبیله ای و فرقه ای باشد.

به گزارش ایندیپندنت، هنوز هیچکس تعداد دقیق اجساد پیدا شده را اعلام نکرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا