اجتماعی

شکل‌گیری و تحول نظام ملی نوآوری از بازار آغاز می‌شود

خبرگزاری دانا نیوز گزارش داد؛ روح الله دهقانی سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سومین نشست برگزار شده در خراسان رضوی و نمایشگاه شرکت های دانش بنیان، بازار را نیاز به تحول اساسی در نظام ملی نوآوری کشور و معرفی یک دانش دانست. اقتصاد مبتنی بر باید توجه داشت که امروزه بزرگترین نیاز نه تنها شرکت های دانش بنیان، بلکه اقتصاد دانش بنیان برای استفاده از بازارهای بالقوه موجود و پیوند دادن نوآوری، خلاقیت و فناوری این شرکت ها به صنعت است. و بازار.

همه بخش‌های تأثیرگذار اعلام کردند که باید زمینه‌سازی برای حرکت جنگنده‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری فراهم شود و سپس بودجه معاونت علمی و فناوری تنها کلید باز کردن درهای فناوری و نوآوری کشور است. اکوسیستم: راه را برای مرکز استان هموار کرده است که جوانی خلاق و تحصیلکرده است که می تواند تحول ایجاد کند.

دهگانی فیروزآبادی تاکید کرد: نظام نوآوری در کشور از بازار شروع شد و به بلوغ رسید.

روح الله دهگانی فیروزآبادی

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آستان قدس رضوی، آستان قدس رضوی را سرمایه ای ملی، اسلامی و معنوی می داند و حمایت آستان قدس رضوی از شرکت های دانش بنیان اقدامی نمادین و تحول آفرین است و اگر بتوانیم فرهنگ سرمایه گذاری وقف را در کشور ترویج کنیم. بخش دانش بنیان ما رشد قوی در رونق اقتصادی را تضمین خواهیم کرد.

راه اندازی مرکز اقتصادی دانش بنیان در استان خراسان رضوی

در این مراسم یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی نیز در قالب اردوی دانش بنیان از شرکت های دانش بنیان حمایت کرد و با کمک این شرکت ها سعی در رفع مشکلات استان و کشور داشت. این کمپ با کمک این شرکت ها بر هماهنگی و همکاری، تمرکز بر مهارت های خاص، با در نظر گرفتن تمامی منابع، قابلیت ها و مهارت های موجود و حل مشکلات به کمک این مهارت ها متمرکز است.

وی سرمایه انسانی خلاق و توانمندی های مادی بخش خصوصی را از پتانسیل های بخشداری خراسان رضوی دانست و گفت: این قرارگاه با هماهنگی این پایتخت ها با صنایع و بخش های فعال موجود، سعی در شناسایی و ارائه مشکلات و مشکلات دارد. ابتدا و سپس کمک به حل شرکت هایی که در زمینه خاصی فعال هستند.

حل مشکلات اصلی کشور با استقرار اقتصاد دانش بنیان

ملک رحمتی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به حمایت از اقتصاد دانش بنیان برای حل مشکلات اصلی کشور بیان کرد: گره های زیادی توسط اندیشمندان صنعت معدن و پتروشیمی و سایر حوزه ها حل شده است. دست اندرکاران و فعالان دانش بنیان در استان خراسان رضوی. اگر همان طور که خیلی ها در این کشور می ترسند، حوزه دانش بنیان فقط لبیک بگوید، مشکلات فعلی پابرجاست و باید برای حمایت از این اقتصاد اقدام اساسی کرد.

قدس رضوی، قائم مقام مدیرکل آستانه، نقش اقتصاد دانش بنیان را که اقتصاد کشور را از مشکلات رها می کند، برشمرد. استان خراسان رضوی گرفته و آماده انقلابی در این زمینه است. امسال فعالان دانش منطقه تصمیم گرفته اند آن را به یک رویداد جالب تبدیل کنند. این فعالان آماده مقابله با چالش های کشور از هر نقطه هستند.

مشعل هوشمند ساخت ایران اعلام شد

مشعل های صنعتی مدولار ساخت ایران با حضور سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اعلام شد، این مشعل های هوشمند علاوه بر کنترل خودکار نسبت سوخت و هوا، قابلیت هایی مانند افزایش مصرف سوخت را نیز دارند. دارای سکتور مستقل تا 30% و کنترل مشعل تا 5 می باشند.

ساخت ایران

این محصول ساخت ایران توسط شرکت دانش بنیای ایمن انرژی و با حمایت صنایع پیشرفته رضوی ساخته و راه اندازی شده است.

در این رویداد نمایشگاهی برگزار شد که 30 شرکت بالقوه دانش بنیان مستقر در استان خراسان رضوی در آن حضور داشتند که از این تعداد 10 شرکت مورد حمایت آستان قدس رضوی بودند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

با توجه به نتیجه 0 رای حمایت و 0 او مقاومت کرد

دکمه بازگشت به بالا