استان ها

هر واحد تولیدی اردکان یک مدرسه نیمه کاره را تکمیل می‌کند

به گزارش خبرگزاری کبرآنلاین از یزد، مهران فاطمی در جلسه کارگروه عمران و آبادانی شهرستان اردکان با بیان اینکه اردکان یکی از پرافتخارترین و تاریخی ترین شهرستان های استان است، گفت: اردکان شهری بسیار جهان وطن، نخبه و تاثیرگذار در سطح استانی، ملی و بین المللی خواهد بود.

با اشاره به توسعه سنگین شهرستان اردکان طی سالیان گذشته؛ وی با در نظر گرفتن موقعیت، ظرفیت و مزایا خاطرنشان کرد: رویکرد و راهبرد اصلی ما باید توسعه روان در شهر باشد. .

فاطمی با بیان اینکه جریان نخبگان در بطن آموزش، آموزش عالی و سمینارها صورت می گیرد، گفت: جریان نوآوری و فناوری و هیجان علمی در فرآیندهای توسعه کلان باید توسعه اردکا را حمایت و تقویت کند. شهر متناسب با مقیاس است و پتانسیل بالای جمعیت باید ادامه یابد.

استاندار یزد ادامه داد: باید از ظرفیت های منحصر به فرد موجود در شهرستان در کارهای محسوس و ناملموس و همچنین اقدامات اجباری به عنوان یکی از شهرهای دروازه ای کشور حمایت و مسائل مربوط به آنها پیگیری شود. . بالا جدی

وی با بیان اینکه نباید دو کلمه صنعت و کارخانه را یکسان بدانیم، تصریح کرد: صنعت به معنای طراحی و ماشین سازی است و نیروی کار شامل طراحان و مهندسان مجرب و متخصص است، اما معرفی خطوط تولید و ایجاد اشتغال از تعریف کارخانه پیروی می کند. که به کارگران نیاز دارد

فاطمی لزوم تداوم جریان نخبگان و بازگشت و تثبیت نخبگان و نخبگان در شهرستان و استان را یک حرکت راستین صنعتی دانست و آن را زیربنای فناوری و نوآوری خواند.

استاندار یزد ادامه داد: پیگیری مسائل مربوط به شهرهای فناوری و فناوری اطلاعات بر اساس نگاه منحصر به فرد حوزه فناوری و نوآوری کشور است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه فهرست گسترده ای از موضوعاتی که در حوزه عمران باید در اولویت قرار گیرند، بیان کرد: این فهرست بلندبالای موضوعات و فهرست موضوعاتی که برای توسعه و رشد شهر در اولویت است، نیازمند امام جماعت است. و ائمه فرهنگ هستند. و محیط زیست

فاطمی خاطرنشان کرد: روحیه ای که همه تصمیمات و اقدامات ما را هدایت می کند باید روح فرهنگ، دین، مذهب و محیط زیست در کنار مسائل اجتماعی ما باشد، بنابراین این راهکارها باید در توسعه شهر دیده شود.

فرماندار ززد ادامه داد: از عمران و آبادانی شهرستان حراست خواهیم کرد و بر اساس سند شهرستان و نظر کارشناسان و منتخبان و مردم عزیز این منطقه از آن حمایت خواهیم کرد.

وی در خصوص وضعیت بد جاده منتهی به روستای حاجی آباد زرین و گلایه بسیاری از اهالی گفت: باید 50 کیلومتر آسفالت و در دسترس مردم باشد.

مدیرکل یزد با اشاره به حضور تعداد زیادی مدارس خیریه نیمه تمام در شهرستان اردکان گفت: این گروه از مدارس باید با کمک خیرین و مسئولیت اجتماعی صنایع و معادن این شهرستان تکمیل شود. هر واحد تولیدی یک شعار مدرسه دارد.

48

دکمه بازگشت به بالا