اجتماعی

شیرآلات سفید بهتره یا استیل

انواع شیرآلات از لوازم ضروری هر خانه هستند که مورد استفاده تمامی اعضای خانواده قرار می گیرد. بنابراین باید مدل ها و نمونه های باکیفیت تهیه شود. به عبارت دیگر، این محصولات روزانه بارها توسط همه افراد استفاده می شود، بنابراین دقت و توجه به نکات مهم در ساخت و انتخاب لوله های بهداشتی نه تنها برای سهولت استفاده، بلکه به دلیل استحکام آنها صرفه جویی می شود. می شود.

یکی از مهم ترین موارد برای خرید لوازم لوله کشی، انتخاب متریال، رنگ و رنگ مناسب است. به همین دلیل افراد زیادی بین لوله های سفید و لوله های فلزی قرار دارند. بنابراین، در ادامه به بررسی مزایا و معایب هر یک از آنها خواهیم پرداخت تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

لوله های سفید

اغلب بهترین تولیدکنندگان لوله آب در کشور توجه ویژه ای به لوله های سفید در بین محصولات خود دارند. به عبارت دیگر محصولات سفید رنگ برای مدل های مختلف شیرآلات اهرمی، شیرآلات چشمی و شیرهای توکار وجود دارد. در واقع تنها تفاوت عمده این لوله ها با سایر مدل های رایج موجود در بازار مربوط به رنگ است که عموماً مزایا و معایب خاصی را در رابطه با این محصولات به همراه دارد. به همین دلیل انتخاب و استفاده از مدل های سفید روز به روز در حال افزایش است و در بسیاری از جاها دیده می شود.

ویژگی های لوله های سفید

ویژگی های لوله های سفید و یا به طور کلی مزایا و معایب آن چیزی است که آنها را نسبت به بسیاری از مدل های دیگر برتری می دهد. بنابراین برای تشخیص بهتر بودن یا نبودن آنها از لوله های فولادی باید این ویژگی ها را بدانید.

مزایای لوله های سفید

می توان گفت ویژگی های مثبت لوله های سفید باعث افزایش تقاضا برای محصول و بازار ایران شده است.

 • رنگ منحصر به فرد و متمایز شیرآلات سفید، انواع لکه های قطرات آب یا حتی اثر انگشت را آشکار نمی کند.
 • مدل های سفید مورد پسند اکثر افراد است و با سلیقه های مختلف مطابقت دارد. البته این مزیت در سادگی و در عین حال منحصر به فرد بودن آنهاست.
 • لوله های سفید زیبایی و ظرافت زیادی در ظاهر خود دارند که آنها را به گزینه ای مناسب برای قرار دادن در هر نوع دکوراسیون تبدیل می کند. در نتیجه می توان از این محصولات در دو حالت مدرن و سنتی استفاده و تهیه کرد.
 • نحوه تمیز کردن لوله های سفید بسیار ساده است. البته این موضوع به کیفیت پوشش یا خمیر محصول بستگی دارد.
 • به دلیل نشان ندادن لک و اثر انگشت تا مدت ها ظاهری جدید و تمیز خواهند داشت. به عنوان مثال، مانند وان حمام، اگرچه در معرض قطرات آب و رطوبت هستند، اما اثری ماندگار و ماندگار دارند.

البته مزایای این لوله های سفید رنگ بیشتر به جنس و ساختار بدنه آنها بستگی دارد. در این راستا محصولات ساخته شده از آلیاژ برنج نسبت به مدل های دیگر از جمله چینی و پلاستیک بهتر بوده و طبیعتا ماندگاری بالایی دارند.

معایب لوله های سفید

به طور کلی اگر برای خرید شیرآلات سفید به سراغ بهترین شیرآلات ایرانی بروید، معایب قابل توجهی وجود نخواهد داشت، اما در کل دانستن این موارد خوب است.

 • برای اینکه لوله های سفید بادوام طولانی داشته باشند باید فقط مواد مرغوب مانند برنج را انتخاب کنند. در غیر این صورت هیچ تضمینی در مورد دوام و مقاومت شیر ​​با انتخاب چینی وجود ندارد.
 • در برخی موارد و مدل ها قیمت شیرآلات سفید کمی بیشتر از شیرهای کرومی است.

در نتیجه می توان گفت که بیشتر مزایا و معایب شیر سفید به نوع و سازنده محصول بستگی دارد.

لوله های فولادی

انواع لوله های فلزی از محصولات پرطرفدار بازار محسوب می شوند و به همین دلیل در بسیاری از خانه ها مانند لوله سینک، لوله توالت، وان حمام و لوله ماشین ظرفشویی یافت می شوند. رنگ این محصولات مانند نقره ای یا کروم است و همین موضوع مزایا و معایب زیادی را در مورد استفاده از آنها ایجاد کرده است. طرفداران لوله های توکار اغلب از این رنگ برای لوله های داخلی استفاده می کنند. برای اطلاع از بهترین تولیدکنندگان شیرآلات توکار مقاله بهترین تولیدکنندگان شیرآلات توکار در ایران را حتما مطالعه کنید.

ویژگی های شیرهای فلزی

گاهی اوقات یافتن مواد با کیفیت و انتخاب بهترین رنگ برای شیرآلات امری پیچیده است که با داشتن اطلاعات دقیق در مورد هر مدل آسانتر می شود. با توجه به این نکته، مزایا و معایب شیرآلات فلزی از نکات مهم در انتخاب می باشد.

مزایای لوله های فولادی

 • لوله های فولادی جلوه و ظاهر نسبتا ساده ای دارند که باعث برتری آن نسبت به سایر مواد، رنگ ها و مدل ها برای بسیاری از افراد می شود.
 • طول عمر و دوام این محصولات بسیار عالی و مهم خواهد بود، اما نباید نقش کیفیت و ساخت را نیز در نظر گرفت.
 • با دانستن نحوه تمیز کردن لوله ها، می توانید آنها را به راحتی تمیز کنید.
 • تنوع مدل ها در فرم و ساختار شیرآلات فلزی شگفت انگیز است.

لازم به ذکر است که هر یک از مزایای این محصول به کیفیت مواد به کار رفته در محصول بستگی دارد.

معایب لوله های فلزی

دانستن معایب محصولات مختلف از جمله لوله های فولادی یک امر هنری است و توجه به این موضوع نیز برای انتخاب و خرید بهترین لوله های ایرانی حائز اهمیت است.

 • برای خرید شیرآلات استیل باید مواد مناسب مانند فولاد ضد زنگ را انتخاب کنید تا محصول با کیفیت مورد نیاز ارائه شود.
 • در برخی مدل ها قیمت لوله های فلزی بالاست.

لوله های سفید بهتر هستند یا فلزی؟

در نهایت با بررسی کامل مشخصات هر مدل متوجه می شوید که تفاوت اصلی آنها در ظاهر و قیمت است. به عبارت دیگر انواع لوله های سفید به دلیل نوع و رنگ خاص خود از نشان دادن کثیفی و آلودگی به دور هستند اما در مورد لوله های فلزی اینگونه نیست و نیاز به تمیزکاری اضافی دارند. همچنین، برای بسیاری از سلیقه ها، شیرهای سفید زیباتر هستند، اما انتخاب رنگ بستگی به ترجیح شخصی دارد. علاوه بر این دلایل قیمت برخی از مدل های لوله سفید و برخی از مدل های لوله استیل بالاتر خواهد بود. در نتیجه با توجه به اولویت ها و در نظر گرفتن نکات مطرح شده، می توانید برای هر کدام از آنها بهترین تصمیم را بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا